Twee unieke pullen zijn door de pottenbakkerij Van Erp te Waalre gemaakt ter ge legenheid van het afscheid van de heren Van Marwijk Kooy en jhr. Six van Htllegom. Beide heren kregen een speciale pul aangeboden, voorzien van hun familiewapen. Links de pul van de heer Van Marwijk Kooy, rechts die van jhr. Six van Htllegom. RECEPTIE-ALLERLEI Het grappigste van de tientallen bloemstuk ken welke op 30 december het hoofdkan toor zijn binnengedragen, vonden wij een twee-verdiepingen-stuk. Het was een mand waarin lege flesjes van andere brouwerijen lagen. Op een pilaartje in het midden van deze mand teas een iets kleinere mand ge plaatst waarin lege Amstel-flesjes waren neergelegdHet geheel was versierd met bloemen. De betekenis van deze symbo lische wens was duidelijk. Voor de receptie was niet alleen een grote hoeveelheid vloeibare lafenis nodig, maar cok verhemeltestrelende hapjes, die wij ook wel aanduiden met de weinigzeggende naam snacks. Deze hapjes kwamen van hotel restaurant Royal en de heer Endenburg met een aantal medewerkers is de ganse dag in de weer geweest om te zorgen dat het ge- bodene aan de hoogste eisen voldeed. Daartoe was het nodig dat er een chef-kok de beschikking had over een keuken, waar de hapjes a la minute konden worden klaargemaakt. Aansluitend aan de herten kamer is een keuken waarin zeer goed kan worden gewerkt, maar voor deze gelegen heid was de outillage, wat betreft de bak en braadgelegenheid, uitgebreid er stonden op 30 december dan ook drie gasstellen en twee industriebranders. Hiervan werd zo'n druk gebruik gemaakt, dat de keuken wel dra gehuld was in een dikke mist, die voor namelijk ontstond door het bakken in de frituurpan en het tekortschieten van de luchtverversing, die niet op een zo inten sief gebruik is ingesteld. Met het open zetten van enkele deuren was het euvel snel verholpen. Voor enkele kleinkinderen van jhr. Six van Hillegom, die 's middags met hun ouders waren meegekomen, is het ook een bijzon dere dag geweest. Aanvankelijk zich be hoedzaam tussen de ouderen bewegend, be gonnen ze al spoedig uitnemend de weg te weten naar de plaats waar het sinaasap pelsap werd uitgeschonken. Een beetje grie zelig stonden ze tegenover het wildzwijn, dat als een portier bij de deur van de her tenkamer staat. Maar op de trap die van de hall naar de kelder leidt hadden ze alle schroom laten varen en al spoedig bepaal den ze zich uitsluitend tot dit deel van de kelder. Toen een van de heren, die sur veillance-dienst had, een kleine jongen waarschuwde, dat een val van de trap wei eens een gebroken been kon opleveren, haalde hij zijn schouders op en zei „O, dat geeft niks, mijn vader is toch dokter" 3

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 7