ook zeer hartelijk, waarbij hij in het licht stelde, dat de Amstel Brouwerij na de oor log ertoe was overgegaan het brouwhuis- personeel te recruteren uit louter Nederlan ders en, zo zei hij, wij hebben er geen spijt van gehad. Nadat het personeel de kelder had verlaten, werd deze in gereedheid gebracht voor de ontvangst van de agenten en subagenten, die van half twaalf af werden verwacht. Het was jammer, dat door het ongunstig uitvallen van de datum tussen Kerstmis en Nieuwjaar slechts een beperkt aan tal van deze relaties zich had kunnen vrij maken om de heren Van Marwijk Kooy en Six van Hillegom de hand te komen druk ken. Toch waren enkele tientallen de reis begonnen, die hen vaak van de uithoeken van ons land naar de Mauritskade bracht. Om een uur trokken de oude en nieuwe directie zich terug voor het noenmaal en een korte rust, die tot drie uur zou duren. Recepiëren mag dan een feestelijk karakter hebben, voor degenen die het geldt is het een vermoeiende aangelegenheid. Geduren- dr. L. G. Kortenhorst de deze tijd kregen ook de agenten van de verkeerspolitie even rust, want zij hadden voor ons gebouw de zorg over het par keren op zich genomen; een taak die zij bijzonder prettig hebben verricht. De namiddag bracht een stroom van gas ten, die geopend werd door de komst van dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van het Centraal Brouwerij Kantoor, die het geroe zemoes van de receptie minutenlang wist om te smeden tot een stilte, die slechts onderbroken werd door een golf van hila riteit als reactie op een geestige passage in de toespraak welke de heer Kortenhorst hield tot de beide directeuren. „Wij zijn een kring van vrienden", aldus de heer Kortenhorst, doelend op het CBK, „die op gepaste wijze de belangen van eigen onder neming behartigen. Van u beiden kan ge tuigd worden, dat u een voorbeeld was voor de samenwerking en dat u zich in dat opzicht verdienstelijk hebt gemaakt". De heer Van Marwijk Kooy als de tech nische man, met zijn kennis van de grond stoffen, kan met voldoening terugzien op het werk dat hij voor het CBK heeft ge daan. Jhr. Six van Hillegom, de voorzitter van de commissie voor de prijzen, de man van de verbruiksontwikkeling en de recla mecommissie heeft zich op deze gebieden verdienstelijk gemaakt en bovendien: „u kunt meer zeggen dan een ander, daar bent u om te benijden". Dr. Kortenhorst kon digde een afscheidsdiner aan, dat de beide heren binnenkort zou worden aangeboden namens het CBK en hij toonde de heren tenslotte de ontwerptekening van een glas, waarvan zij ieder een stel zouden krijgen, voorzien van hun familiewapen, dat erin wordt gegraveerd. De heer Van Marwijk Kooy dankte de heer Kortenhorst voor zijn woorden, waarbij hij hem lof toezwaaide voor de wijze waarop hij de CBK-vergaderingen placht te leiden. De receptie verliep zeer gemoedelijk en de gebruikelijke zegswijze, dat „tout Am sterdam" aanwezig was, gold ook voor deze middag. Omstreeks zes uur was de receptie ten einde. Na telling van de handtekenin gen kon worden vastgesteld dat vele hon derden personen de weg naar de Maurits kade hadden ingeslagen om door hun aan wezigheid te getuigen van de grote waar dering welke zij koesterden voor de heren Van Marwijk Kooy en jhr. Six van Hille gom. Het was niet alleen een bijzondere, doch ook een bijzonder drukke dag geweest...

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 6