Deze maand Louwmaand 1959 is weer bijna om, maar voor u, lezers, en ons is het nieuwe jaai pas begonnen. Daarom willen wij van deze regels o.a. gebruik maken om hen die ons hun beste wensen toezonden, hiervoor har telijk te danken en hun op onze beurt een gelukkig 1959 te wensen. We hebben ook nog een andere plicht te vervullen, namelijk hen te danken die ons in het afgelopen jaar bijdragen, in wat voor vorm ook, hebben toegezonden voor Het Spongat. Zij gelieven deze dank niet alleen te aanvaarden, maar hem tevens te beschouwen als een zachte aansporing ons hun gewaardeerde medewerking in 1959 niet te onthouden. Want pas als regelmatig bijdragen voor ons blad binnenkomen, kan het met recht personeelsblad worden ge noemd. De aard van ons bedrijf brengt helaas niet mee, dat wij gemakkelijk worden vermeld in de redactionele kolommen van de pers organen. Het aantal der bedrijven die zon der bezwaar vermeld (en voor de radio genoemd) worden neemt echter langzaam maar zeker toe. Voor ons zal het nog wel zeer lang duren, aleer wij tot de bevoor rechte trits Spoorwegen, KLM, Philips zullen behoren, (Voor de scherpslijpers haasten wij ons hieraan toe te voegen, dat de trits dan natuurlijk heeft opgehouden trits te zijn.) Nadelen heeft deze bevoor rechting op persgebied ook, want wie in het schijnwerperlicht staat moet erop reke nen, dat niet alleen zijn goede zijden wor den belicht, maar ook zijn keerzijde. Maar de gebeurtenissen van de laatste da gen van het oude jaar hebben, daar zij nieuwswaarde hadden, de naam van ons bedrijf en dergenen die er nauw mee be trokken waren, in vele persorganen ge bracht. Alle grote Nederlandse dagbladen publiceerden het bericht van de directie wisseling en ook enkele vakbladen. In to taal telden wij een kleine twintig dag- en vakbladen. „Onze heilige overtuiging is, dat 't ons op den duur niet kan wel gaan als 't U slecht gaat; dat samenwerking tussen U en ons moet bestaan wil de fabriek bloeien en u"'» welvaart toenemen. De grootste vijand die samenwerking is misverstand. Uit dat misverstand ontstaat wantrouwen van beide zijden, 't Enige middel ter bestrijding van dat misverstand, van dat wantrouwen, is openbaarheid. Misverstand kan slechts in de duisternis ge dijen; breng licht waar het bestaat en 't zal verdwijnen. Voelt gij met ons, dat gij en wij samen nog veel kunnen tot stand brengen, mits wij met elkander samenwerken, mits wij, van weerszijden, doen wat wij kunnen om elkander het leven aangenaam te maken, om misverstand te voorkomen, dan ver trouwen wij, dat de oprichting ener ver eniging die ons samenbrengt door U zal worden toegejuicht." Deze woorden werden neergeschreven in 1883 en wel door de directie van Gebr. Stork Co. te Hengelo, woorden die door de heer D. W. Stork in herinnering wer den gebracht tijdens de openingszitting van het FEIEA-congres, waarover wij enige tijd geleden het een en ander schreven. Woorden die nu, na vijfenzeventig jaar, nog niets aan waarde hebben ingeboet. HET TELEFOONNUMMER van de redactie van Het Spongat is 335. onthoud het voor het geval u een tip voor ons personeelsblad wilt doorgeven. Bent u niet in de buurt van een telefoon, dan kunt u altijd bij een van de navolgende leden van onze redactieraad terecht: Mej. H. A. Bosker, Sociale Afd. en de heren A. W. Albers, Winkelverkoop, A. F. W. Kroon, Economische Afd., G. Ch. Nieuwendijk, Documentatie, G. A. Poe- lenije, Technische Dienst, Th. Veenings, Poviet, C. P. Verhaar, Bouwbedrijf, A. J. A. de Winter en R. M. Wijdeveld, Afd. Publiciteit.

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 2