Afscheid inde^kantine u De heren H. Greeven (smederij) en J. A. de Jong (mouterij) hebben zaterdag 3 januari j.l. afscheid genomen van ons bedrijf we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Om kwart voor twaalf wa ren zij met hun echtgenote in de kantine gekomen, waar vele collega's zich reeds hadden verzameld. De heer H. J. B. Verspoor sprak de beide scheidende medewerkers toe, waarop de heren Aalbers, chef mouterij en H. J. van der Laan, namens de collega's van deze af deling speciaal het woord richtten tot de heer De Jongde laatste overhandigde hem een luxe ballpoint namens de collega's. Ook de heer C. P. Verhaar, die namens het NVV sprak, zette de heer De Jong in het zonnetje en onthulde dat hij lang lid van de vakvereniging is geweest, hij overhan- Hl Bier in Duitsland In het boekjaar 1957/58 werd in West- Duitsland (incl. West-Berlin) 44.731.000 hl bier gebrouwen. Het voerde daarvan 653.009 hl uit, voornamelijk naar de Ver- enigde Staten (116.725 hl). Naar Neder land kwam 28.640 hl Duits bier. Daaren tegen voerde ons land in Duitsland 23-953 f hl bier in en was daarmee de grootste bierimporteur, die Tsjecho-Slowakije heeft overvleugeld. In West-Duitsland (incl. West-Berlin) [j waren in 1958 2.582 brouwerijen; de kleinste is de Quetschen brouwerij met een 1 jaarproduktie van minder dan honderd hl. digde hem een doos sigaren. Namens de smederij sprak de heer J. C. Koch, die eveneens het jubileumfonds vertegenwoor digde en de envelop met inhoud overreik te. Tenslotte sprak de heer R. van Mar wijk Kooy de beide heren in waarderende bewoordingen toe, waarna ieder de ge legenheid kreeg persoonlijk van de heren Greeven en De Jong afscheid te nemen. Ze hebben er respectievelijk 28 en 30 dienst jaren opzitten en hun zij nog vele in ge zondheid toegewenst. DANKBETUIGING Langs deze weg wilde ik u nogmaals vrien delijk dankzeggen voor de goede gaven en uw medeleven op de dag van mijn afscheid, die door dit alles voor mij en mijn vrouw onvergetelijk zal blijven. J. A. de Jong Zweden In het Brouwerijmuseum van de firma AB Stockholms Bryggerier heeft men in samen werking met het Museum voor Techniek een verzameling van 2.500 voorwerpen bijeengebracht, die ingewijde en leek een interessant beeld bieden van de ontwikke ling in de brouwerijsector. Tot de grote stukken in het museum be hoort een honderdkurker, waarmee honderd flessen tegelijk van een kurk werden voor zien. Met dit apparaat kon men een uur totaal halen van 10.000 tot 12.000 flessen, een aantal waarmee men in de jaren 1920- 1929 tevreden was. Er staat in dit museum zelfs een brouwers wagen met een opgezet paard ervoor. (Die Brauerei) 20

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 22