Klaverjasclub hield Kersttoernooi Mevtouw Beers ontvangt de damesbeker uit handen van haar echtgenoot. Op dinsdag 23 december j.l. sloot de kla- verjasclub Amstel Brouwerij het kaartsei- zoen 1958 af met het traditionele kersttoer nooi voor zijn leden. Het was een schitterende aanblik: al de tafels, beladen met prima vlees, wild, ge vogelte en pakketjes met geschenken die op die dinsdagavond aan de leden werden uitgereikt. Na een spannende kaartavond wist de heer H. Diederich beslag te leggen op de eerste prijs, waardoor hij voor de tweede achter eenvolgende maal in het bezit kwam van de wisselbeker. De heer J. Beers werd tweede en de heer J. Koning derde. Bij de dames werd mevrouw Beers num mer een en zij legde beslag op de dames beker. Ook de overige prijzen werden na het ge zellige avondje dat onder het genot van een biertje en een rokertje werd doorge bracht uitgereikt en de winnaars wer den ieder op zijn beurt toegesproken door de voorzitter. Gezien de tevreden gezichten van de leden deelnemers mogen wij gerust zeggen, dat het weer een goedgeslaagde avond is ge weest van onze klaverjasclub Amstel Brou werij. H. Neervoort, secr. BILJART VOOR NATUURKUNDIGEN De natuurkundige afdeling van het Smith College in Amerika heeft een biljart ge- installeerd om enige grondregels van de atoomenergie duidelijk te maken. Onder het spelen kunnen de studenten zien hoe de ballen bij het tegen elkaar stoten in sommige opzichten eender reageren als botsende atomen. Studenten die geen na tuurkunde studeren mogen er ook biljarten maar men hoopt dat zij ook iets omtrent het onderwerp leren terwijl zij zich ver maken. De inschrijvingen voor de natuurkunde zijn aanzienlijk toegenomen op dit college en de Club van Natuurkundigen, die al tien jaar een slepend bestaan leidde, is tot nieuw leven gewekt. 19

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 21