Dit is een foto die onlangs tevoorschijn is gekomen uit het archief. Het stelt voor de aankomst van de eerste bierzending bij ons filiaal in Hengelo op 22 november 1928. In de deuropening staat de heer Dik, die jarenlang boekhouder van ons filiaal is geweest. De man met pet is de chauffeur uit Amsterdam die het bier ca. vijftien vaten afleverde en de man naast hem is de heer M. Blankensteijn, die nog steeds in Hengelo werkt. Vindt u dit geen aardige herinnering? Ze is pas dertig jaar oud en velen van ons kennen de mensen die erop voorkomen. Dat verhoogt natuurlijk voor hen de aan trekkelijkheid. Maar hoe ouder een foto is, des te minder mensen kunnen uit eigen ervaring vertellen wie erop voorkomen of wat de foto voorstelt. Daarom knopen wij aan dit onderschrift het volgende vast. Als u nooit wat bewaart, behoeft u niet verder te lezen. Maar als u dat wel doet, hebben wij bijzonder graag dat u verder leest en dan actie neemt. In de loop der jaren en vooral sinds de eeuwwisseling zijn er vele foto's gemaakt van ons bedrijf, het personeel en ons pro- dukt. Talrijke van die foto's zijn bij de afdeling Publiciteit opgeborgen, wachtend op het moment dat er een goed en gepast gebruik van gemaakt zal worden. Met zijn alle vormen zij een document, dat voor het nageslacht van grote waarde kan zijn niet in de zin van geldswaarde, maar van gevoelswaarde. Wij zijn ervan over tuigd dat velen hier en daar nog over oude foto's beschikken, welke op ons bedrijf betrekking hebben. Meestal liggen zulke foto's in een vergeten hoekje en worden tenslotte zover opgeborgen, dat ze, als ze eenmaal tevoorschijn komen, als waardeloos weggegooid worden. Wij zouden het zeer op prijs stellen als u de foto's die u toch niet meer zo op prijs stelt, aan de afdeling Publiciteit wilde zenden, met vermelding van hetgeen ze voorstellen en als het kan een zo juist mo gelijke datum waarop de foto is gemaakt. Om te beginnen kunnen deze foto's een goede dienst bewijzen bij het illustreren van ons personeelsblad: iedereen die enige tijd bij ons bedrijf werkt, bekijkt graag foto's van vroeger. Desgewenst aanvaarden wij de foto's voor dit doel ook gaarne in bruikleen, voor het geval u er geen af stand van wilt doen. Verder kunnen oude foto's een welkome bron zijn voor de toe komstige geschiedschrijver of de man die eerlang opdracht krijgt een gedenkboek samen te stellen. Kortom, doe geen oude foto's weg voordat u ze ons hebt laten zien, verzoeken wij u. De foto hierboven toont, dat ze nog wei eens van pas kunnen komen. 16

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 18