ZIEKE BUREN Wereldpremière met Amstel Bier Dinsdag 13 januari j.l. is de Arthur Rank film „Operation Amsterdam" voor het eerst vertoond. Hiertoe waren honderden ge nodigden naar het Leicester Square Theatre in Londen gekomen, waar zij, zoals men in de dagbladen heeft kunnen lezen, op bijzonder originele wijze werden ontvan gen. Iedere bezoeker mocht onder het licht van schijnwerpers een edelsteentje nemen uit een grote verzameling namaakdiamanten, waaronder slechts drie echte waren. Daarna ging men naar een receptieruimte waar vele fotografen zich beijverden platen te maken van bekende persoonlijkheden en die waren er in groten getale. Tot de meest vooraanstaanden behoorde zeker onze am bassadeur in het Verenigd Koninkrijk, A. W. C. Baron Bentinck van Schoonheten. Gedurende deze ontvangst waren de ver versingen geheel Nederlands gehouden, er was Amstel bier (in flessen met Neder lands etiket) geschonken in pullen, er was jenever, vruchtenwijn en kaas. Onze direc teur mr. J. M. Elink Schuurman, die tot de aanwezigen behoorde, vertelde dat deze Nederlandse-biertractatie bijzonder in de smaak viel. En mede door de flitsen Am stel reclame die in de film te zien zijn, was er een zekere continuïteit bereikt in het onder de aandacht brengen van ons bier. Wij zullen niet uitweiden over deze span nende film en alleen de hoop uitspreken, dat als u hem gaat zien, u er een aange naam anderhalf uur aan zult beleven. MILJARD Een miljard is verschrikkelijk veel. Tenmin ste als er guldens achter staan. Als u veer tig uur per week zou werken, gedurende vijftig weken per jaar, tegen een uurloon van een rijksdaalder, dan zou u er twee honderdduizend jaar over doen eer u die miljard gulden had verdiend. Amsterdam-oost telt vele ziekenhuizen, waarvan er enkele tot de buurgebouwen van de Amstel Brouwerij behoren. De pa tiënten van deze ziekenhuizen kunnen van bepaalde zalen uit ons gebouw zien en de bedrijvigheid die op de kade heerst gade slaan. De mensen in ons bedrijf kunnen op hun beurt de patiënten zien en nu kwam de sympathieke gedachte naar voren deze zie ken met Kerstmis te bedenken. Er werd in de bottelarij begonnen met een geschenken- pot. Maar al spoedig breidde het aantal deelnemers zich uit over de gehele fabriek, waarna ook het kantoor ging meedoen. Er kwam een groot bedrag bij elkaar, mede dank zij de gulle medewerking van de directie. Enkele dagen voor Kerstmis kon een dele gatie uit de fabriek zich op pad begeven om de geschenken te overhandigen aan directrices en/of geneesheer-directeuren. Eerst kwam het Emma kinderziekenhuis in de Sarphatistraat aan de beurt: enkele do zen kerstboomversiering en -verlichting werden overhandigd, alsmede voor het ver plegend personeel een kerstkrans. Daarna was het de beurt aan het Spinoza- ziekenhuis en Inrichting voor Ooglijders. Ook hier kregen de verpleegsters een kerst krans en op de zalen van dit oude gebouw werden eau de cologne, zeep, bonbons, sigaren en sigaretten uitgedeeld. Zoals het meer gaat was ook hier de kraamzaal de vrolijkste afdeling, waar relatief het meeste is gelachen. Ten laatste kwam het Antoni van Leeuwen hoekhuis aan de beurt. Hier werd een ver sterker aangeboden, die namens het huis in ontvangst werd genomen door prof. Gerbrandy en hoofdzuster Ames. Deze ver sterker zal het mogelijk maken, dat radio programma's en muziekuitvoeringen in het gebouw zelf op alle zalen te horen zullen zijn via koptelefoons. Het verplegend per soneel werd ook hier niet vergeten. Zo ooit dan werd hier wel bewezen dat geven zaliger is dan ontvangen, want de heren Albracht, Borsch en Selhorst die deze geschenkenmissie uitvoerden, waren bijzonder voldaan toen zij terugkeerden naar hun werk. En in de ziekenhuizen zal men ongetwijfeld gedacht hebben aan het spreekwoordeen goede buur is beter dan een verre vriend. 9

Amstel - Het Spongat | 1959 | | pagina 11