o De actie Bijstand 2 is voor de heer J. Dusebout in Terneuzen wel bijzonder prettig uit gevallen: hij won een compleet ingericht woonhuis. De Amstel Brouwerij stelde een koelkast beschikbaar en op het moment dat deze bij de gelukkige winnaar werd aange boden, werd bovenstaande foto gemaakt. Hierop staat de heer Dusebout afgebeeld, die door onze inspecteur C. M. Heijen wordt gelukgewenst, terwijl onze agent in Terneuzen, de heer WP. Marijs en mevrouw C. Grave-Dusebout, de dochter van de winnaar, daarbij tegenwoordig waren. De koelkast, gevuld met Gold en Bockbier, was stille getuige. nagewuifd, hetzij met een vlag of met de hand. Van Bordeaux af zijn we in zuidoostelijke richting naar Lourdes gereden, zeer be hoorlijke wegen, lange rechte trajecten en veel bosbouw, hetgeen enige koelte bracht in de subtropische hitte. Al heel vlug kre gen we de zwarte plekken in de lucht in 't vizier, die eerst op donderwolken leken, doch in feite de Pyreneeën waren. Omstreeks half zes bereikten we Lourdes, het doel van de reis, waar we drie dagen zouden verblijven. Bij de gewone avonddrukte moesten we er ditmaal mee rekenen, dat alles stevig op gezet moest worden omdat het drie dagen moest blijven staan. Het viel niet mee op het bergplateau de zwaarste voorhamer moest eraan te pas komen om de haringen in de grond te drijven. De koks zorgden intussen voor de maaltijd, die weer best smaakte na een dag van twaalf uur wer ken. loea begon de ren van velen voor een bad: onder de douche of in de Gave, een rivier die tussen de bergen doorstroomt en de stad Lourdes als het ware in tweeën splitst. J. Gruythuysen GEEF uw adresverandering spoedig op, dan komt Het Spongat niet voor niets. Dat rieden wij u aan in het vorige nummer, maar de heer Van der Garskamp wijst ons erop, dat adreswijzigingen IN DE EERSTE PLAATS bij hem dienen te worden gemeld, voor zo ver het om maandloners gaat. De heer Spoor, Expeditie, krijgt dan uw nieuwe adres door om het adresplaatje voor Het Spongat e.d. te wijzigen. N.B. Iedere werknemer is VERPLICHT zijn adreswijziging te melden aan de werk gever. 7

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 9