Met de Scania 51 naar de Pyreneeën Scania Vabis is een merk vrachtwagen met dieselmotor, waarvan wij er enige bezitten. Een van deze vrachtauto's heeft van de zomer een reis naar de Pyreneeën, met name naar Lourdes gemaakt als bagagewagen. Er gingen namelijk enige bussen met 120 studenten van de R.K. Universiteit te Nijmegen naar deze bedevaartplaats en het was de bedoeling dat zij 's nachts zouden kamperen. Hiervoor u aren dus tenten en aller lei benodigdheden vereist en al deze zaken heeft onze Scania vervoerd. Chauffeurs waren D. Korte en JGruythuysen en deze laatste heefenige impressies van deze reis op papier gezet, welke wij hier laten volgen. Op 23 augustus vertrokken wij met de wa gen naar Den Bosch om proviand te la den voor deze reis. Er was daar een grote schuur, volgepakt met brood, ingeblikt vlees, aardappels, soep enz., bestemd voor de voeding van de honderdtwintig pelgrims. Daarbij kwam nog een complete licht- en gasinstallatie voor de kampeerplaatsen. Van Den Bosch reden we naar Nijmegen waar wij heel gezellig werden ontvangen door het comité. De volgende dag, een zon dag, werd al vroeg begonnen met het oefe nen in het opzetten en afbreken van de ten ten, waarvoor ploegen van acht man per tent waren aangewezen. Hierna werden de koffers ingeladen en stalden we de wagen. De volgende dag om half zes vertrokken we voor de eerste etappe Nijmegen-Reims, ongeveer vijfhonderd km. Bij de Neder land-Belgische grens hadden we van de Nederlandse douane geen last, maar bij de Belgische moesten we de wagen verzege len; bij de Franse grens hadden we ruim twee uur oponthoud, maar voor het comité was toen met veel praten 23.000 francs rechten bespaard. Van Luik af reden wij steeds langs de rechteroever van de Maas, een zeer afwis selende tocht. Nadat we Frankrijk binnen waren gekomen, reden we over smalle we gen met kleine stijgingen en vlakke gedeel ten. Hier konden wij een flink stuk inlo pen op de tijd die wij aan de grenzen had den verloren. De afspraak was om te zes uur in Reims te zijn en die moesten wij zoveel mogelijk proberen na te komen, want de keukenploeg reed met personenwagens en moest wachten met het bereiden van de maaltijd tot wij aankwamen. Dan was het altijd een gezellige drukte blikken open maken, water halen voor soep, aardappels en groenten en voor de afwas, want veer tien dagen lang moesten wij kamperen in het open veld. De eerste avond in Frankrijk. Reims bracht ons niet veel ontspanning, want het was bar slecht weer en zodoende leek de hele stad verlaten, met alleen in de café's wat bedrijf. De verlichte katedraal bood een prachtige aanblik. De volgende dag moest de route Reims- Poitiers worden gereden, ook ongeveer vijf honderd km, maar nu over onbekende we gen. We waren gewekt om half vijf door een soort reveille met deksels van pannen, hetgeen gebeurde- door de oudste student, Aan de voet van de Pyreneeën, het ge bergte dat Frankrijk van Spanje scheidt. 5

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 7