De Ondernemingsraad vergaderde Op 25 november 1958 kwam de Onderne mingsraad bijeen onder voorzitterschap van jhr. Six van Hillegom. Met algemene stemmen werd besloten ar tikel 8 lid 1 van het reglement, dat in strijd blijkt te zijn met de wet op de On dernemingsraden, aan deze wet aan te pas sen. Dit heeft tot gevolg dat er geen leden met een verschillende zittingsduur kunnen zijn, zodat artikel 8 lid 1 wordt veranderd in dier voege dat elk lid voor een periode van vier jaar zitting heeft. Daardoor zijn de tussentijdse verkiezingen in november overbodig geworden. De wijziging in het reglement is voorgelegd aan de secretaris van de Bedrijfscommissie voor de bierbrou werijen. In de commissie, welke bemiddelend zal optreden in eventuele meningsverschillen over de toepassing van de werkclassificatie, zijn benoemd de heren J. Broers, L. M. Spijker en C. P. Verhaar. Voorts kwam de vergadering tot de over- in Curasao, Suriname en Nederland heeft plaatsgevonden, is een overweldigend suc ces geworden. De Ondernemingsraad dringt bij de directie aan op het zo spoedig mogelijk ter beschik king stellen van de pensioenboekjes. De voorzitter deelt mede, dat gezien de enorme hoeveelheid werk die bij de betref fende bureaus is ontstaan, er een achter stand is opgetreden. Hij zal zich echter we derom met de betreffende instantie in ver binding stellen en hoopt zo spoedig moge lijk hierover nadere gegevens bekend te ma ken. Verder wordt besproken de pensioenpositie van het vrouwelijk kantoorpersoneel. Voorts wordt opgemerkt, dat het reglement een vrij strikte candidaatstelling en verkie zing voor de Ondernemingsraad per afde ling voorschrijft. Deze bepaling wordt als een 'bezwaar gevoeld, omdat wij vele en kleine afdelingen hebben, zodat overplaat sing van de ene naar de andere afdeling, De vergadering werd even onderbroken voor het maken van deze foto: de Ondernemingsraad, voor het laatst gepresideerd door jhr. Six van Hillegom. tuiging, dat het meer dan ooit noodzake lijk is in de fabriek de voorgeschreven vei ligheidsmaatregelen stipt op te volgen; een betreurenswaardig ongeval, dat in de bot telarij heeft plaatsgevonden, heeft de nood zaak hiervan helaas weer eens onderstreept. De voorzitter heeft aan de Ondernemings raad een uiteenzetting gegeven over de emissie der Antilliaanse Brouwerij N.V. Deze emissie, welke voor het eerst tegelijk ook van leden van de Ondernemingsraad, nog al eens voorkomt. Besloten wordt te trachten het reglement op deze punten ge wijzigd te krijgen. Een commissie zal deze wijziging voorbereiden; zitting hebben de heren J. Broers, J. Schermelé en C. P. Ver haar, met mr. J. C. Bossard als secretaris. Een voorstel om de kleine fabriekscommis- sie met één lid uit te breiden wordt door de vergadering verworpen. 4

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 6