Ons leven in de brouwerij In dienst getreden Amsterdam Mej. M. H. Grolleman, secretaresse. J. Siep, verkoopleider. G. Marinus, comm.afd. A. Koole, vertegenw. afd. Winkelverkoop. P. Overbeek, chauffeur-verk.afd. Winkel verkoop. Heerlen P. J. Cuppens, kantoor. Amsterdam Geboren Sabine H. A., d. van J. E. van Heest, adm. Hermine, d. van A. J. de Roy, ec. drs. Rotterdam Gehuwd J. G. Verbaan met mej. J. G. Wemmerus. Onze dienst verlieten: Amsterdam Mej. T. J. Blok, Poviet. Heerlen J. J. Vleugels, machinist, met pensioen; (opgevolgd door de heer A. Sluijmers). MUTATIE IN DE STAL Het span Dirk-Bernard heeft opgehouden te bestaan. Na een diensttijd van ongeveer zestien jaar heeft het paard Bernard het moede hoofd neergelegdeen keelziekte be lette hem sinds enige tijd het eten en de dierenarts achtte het onvermijdelijk, dat Bernard moest worden afgemaakt. Onze Dirk, verstoken van zijn partner, heeft eni ge weken onverwachts rust gehad tot er een nieuw paard was aangeschaft en dat is nu aangekomeneen driejarige ruin, die Jan is gedoopt. Hij heeft ongeveer dezelfde kleur als Dirk en vormt met deze weer een fraai span, waarvan wij hopen, dat het vele jaren zo zal blijven. De veel gefotografeerde Dirk heeft nu ook model gestaan voor een foto welke tot doel had de voorpagina van Bij en Korf, het personeelsblad van de N.V. Magazijn De Bijenkorf, te versieren. Een goed gedocumenteerd en vlot verteld verhaal over het Nederlandse trekpaard troffen wij aan in Panorama van 13 decem ber j.l. Het werd geschreven door de be kende publicist Leo J. Capit en werd ge ïllustreerd o.a. door een plaat van een span onzer paarden. Hoewel men in de stad nog maar spora disch een paard ziet, is het dier op het platteland nog bijzonder sterk vertegen woordigd tachtig procent van de boeren bedrijven in Nederland werken nog uit sluitend met paarden, dertien procent met paard (en) en tractor (s) en maar zeven pro cent is geheel gemotoriseerd. Aldus Pano rama over de paarden die de haver ver dienen". ER IS TOCH IETS GEBEURD Op 1 december heeft de Amsterdamse ver eniging van Koffiehuis-, Restauranthou ders en Slijters haar 75-jarig bestaan her dacht. Het feestprogramma was uitgevoerd in de vorm van een wijnfles en op een der pagina's komt een gedichtje voor van de hand van de heer W. G. M. Staats, de voorzitter van de feestcommissie. Het draagt als motto „Fantasie is de long van de ziel. Hippel." En hier is het uit twee coupletten bestaande gedicht 1883 Een klein lokaal, het licht bedompt en aan 't buffet een man, gekromd. Een walm van rook, van olie, gas 't Meubilair slecht in de was. De dronken klant, alcoholist die gretig naar zijn glaasje grist, het glas gaat bevend naar de mond de kastelein" vult weer terstond', de spoelbak, bier pomp, spuugbak oud, de sfeer beduimeld en benauwd. 1958 Een helder wit verlicht lokaal De gast drinkt uit een schoon bokaal. Een prachtig flonkerend buffet De glazen netjes neergezet. De baas, ,,goed bij"en met verstand praat hij gezellig met de klant. De barman in een witte jas, Het meubilair goed in de was. 't Biljart, het schuimend glaasje bier, de recreatie en het plezier. Er is tóch IETS gebeurd, nietwaar, in 3 x 25 jaar!?!?! V.S. STAKING Van een worstfabriek in Kopenhagen zijn de ongeveer tweehonderdzestig arbeiders in staking gegaan, aldus Het Binnenhof, om dat zij in hun schafttijd geen bier mogen drinken. Het zij verre van ons in dit conflict partij te kiezen, maar het komt ons voor, dat dorst in een worstfabriek een probleem is, dat door bier het spoedigst is opgelost. Gelukkig behoeft men in een brouwerij niet bevreesd te zijn, dat het verboden zal worden in de middagpauze worst te eten. 22

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 24