Zaterdagmorgen, 22 november j.l. liep de bazenkamer langzaam vol met collega's van de beer L. A. Nteman, die na een vijjertdertigjarige dienstperiode de Amstel Brouwerij met pensioen ging verlaten. In gezelschap van zijn echtgenote en schoonzoon hoorde de scheidende wagenmaker de toespraken aan van de heren Verspoor, De Korte en Brouwer, die hun waarderende woorden vergezeld deden gaan van geschenken, waaronder zich een grasmaaimachine bevond. De heer Nteman gaat zich namelijk over enkele maanden vestigen in Apeldoorn en bij zijn huis bevindt zich een grote tuin, waar de maaimachine hem goede diensten zal bewijzen. IY ij wensen het echtpaar Nieman van deze plaats af nog vele rustige jaren toe in goede gezondheid. Lol voor Bockbier Van poëtische- (of rijmelarij-) ontboeze mingen, waarover wij het in het vorige nummer hadden, merken wij nog niet veel. Tenminste niet van de zijde van het perso neel. Onze afnemers laten in dit opzicht meer van zich horen. Zo ontvingen wij een loflied op het bockbier, waarvan wij het eerste couplet laten volgen: Heden kunnen we weer juichen W/anl het is nu bockbierdag. ledereen ontvangt dat brouwsel Met een opgewekte lach. Amstel bockbier, ja dat smaakt me, Met zo'n schuimende manchet. Dat is waar ik ieder jaartje Steeds mijn zinnen tveer op zet. Dankbetuiging Langs deze weg wil ik mijn welgemeende ^<1 dank uitspreken aan al degenen die de dag van mijn afscheid tot een onvergetelijke hebben gemaakt. De cadeaus, met name de grasmaaimachine en de foto s van deze gelegenheid, beteke nen voor mij een blijvende herinnering aan de goede collegaliteit en vriendschap die ik bij de brouwerij steeds heb ervaren, en waarvan ik mij bij deze gelegenheid ten volle bewust geworden ben. Mijn beste wensen voor u allen. L. A. J. Nieman

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 20