Museumbezoek aan huis Ook in het komende jaar kan het museum weer veertig maal bij u thuis komen als u inschrijft op de radiocursus Openbaar Kunstbezit. Werken van Ruysdael en Pi casso, Césanne en Terborgh, Kees van Don gen en Breughel, Holbein en Mondriaan, dus van oude en moderne meesters, komen dan in de fraaist denkbare kleurenrepro- dukties in uw bezit, reprodukties van schil derijen, tekeningen grafiek, beeldhouw werk, enz., benevens de door deskundigen gegeven toelichtingen, die eerst via de ra dio te horen zijn en waarvan u later de gedrukte tekst ontvangt. Openbaar Kunstbezit, een initiatief van de Larense beeldhouwer Joh. G. Wertheim, wil het Nederlands kunstbezit nader tot de Nederlanders brengen. De Stichting slaagt in haar taak, dank zij de medewer king van alle omroepverenigingen, die ook voor het komende jaar weer zendtijd ter beschikking stelden. De gehele opzet bleek in te slaan: in 1957, het eerste jaar, waren er reeds 78.000 cur sisten, in het tweede jaar, 1958, waren er 20.000 meer, dus 98.000Wel een bewijs, hoezeer men het initiatief heeft weten te waarderen Openbaar Kunstbezit zoekt nog steeds naar nieuwe wegen. De musea thuis bij de ra dioluisteraars? Goed, maar dan ook de ra dioluisteraars thuis in de musea. Dus slaag de men erin, vrijwel alle Nederlandse mu sea te winnen voor het plan, de cursisten een doorlopend, gratis toegangsbewijs te verstrekken! In 1958 kregen de cursisten voor het eerst zulk een waardevolle kaart, toegang verschaffend tot 52 Nederlandse musea; in 1959 zullen ze er opnieuw een krijgen. Het museumbezoek, dat in 1957 Veertig keer kunst in uw kamer j reeds gestegen was, als gevolg van het werk van Openbaar Kunstbezit, zal daar door stellig blijven stijgen. Belangrijker dan de cijfers van deze toeneming is het feit, dat de schoonheid, welke in onze mu sea ligt opgetast, ontsloten werd voor een nieuw publiek. Vele cursisten hebben in brieven aan de Stichting uiting gegeven aan hun waarde ring voor het werk, hun blijdschap dat hun nu de ogen zijn opengegaan voor de schoonheid van de kunst, ook van die der moderne meesters, hun ingenomenheid met de prachtige verzameling kleurenreproduk- ties, waarover ze de beschikking hebben gekregen, hun dankbaarheid voor de mu seumkaart. Stellig zullen ook velen van onze lezers voor de cursus 1959 willen inschrijven. Dat kan op eenvoudige wijze gebeuren men storte 9,75 op postgirorekening 1665 van Openbaar Kunstbezit te Amsterdam, met vermelding: voor cursus 1959. Voor die 9,75 kan men dan in 1959 in tien maandelijkse zendingen de veertig kleuren- reprodukties verwachten, de veertig toe lichtende teksten en de fraaie linnen band met ringsysteem, die het geheel tot een waardevol boekwerk maakt, een verzame ling om telkens opnieuw in te bladeren en van te genieten. Natuurlijk is het voor de Stichting van heel veel belang, dat zij tijdig weet, hoe groot het aantal cursisten in 1959 zal zijn; de druk van de kleurenreprodukties geschiedt met uiterste zorg en vergt dus veel tijd. Daarom schrijve men liefst nu meteen in De radiocursus begint op maandag 19 ja nuari. Ingenomen met hun nieuwe behuizing zijn de dames van de typekamer zeker. Zij zijn, v.l.n.r. Ina van Buren, Henny Cladder, mej. L. Wesse- ling, (zittend) Irene Storsbergen, Gerda Pul len, Tiny Monsees, Em my Sparenburg en lnr. Heymans. 15

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 17