Al hebben we de vlag niet uitgestokenal zijn de feestelijkheden overgeslagen, de mede werkers van de afdeling Export zijn wel gefotografeerd, een behandeling die zij lachend hebben ondergaan. Want al hebben zij stug doorgewerkt, in hun hart zijn zij blij, dat onze export dit jaar hoger is dan ooit tevoren. En wat zegt het spreekwoord: als het hart juicht, vlaggen de ogen. Zittend (links) de heer A. H. Peters, (rechts) mr. M. Elink Schuurman. Staande (v.l.n.r.) H. P. Helleman, A. C. Zuyderland, J. C. Drayer, mej. W. B. AI. de Bree, P. Pos, mej. W. J. van den Berg, B. J. Leeftink, K. P. Nierop, A. Pols, H. fonges en C. van der Beek. (De heer K. A. Houtzager was in het buitenland toen deze foto werd gemaakt.) moeilijkheden en mogelijkheden in alle delen van de wereld waar dorst is, want daar is behoefte aan bier. Het van alle markten thuis zijn slaat zeker op hem. Maar hij vergeet daarbij niet, dat al zijn inspan ningen, al zijn reizen, zijn gesprekken en zijn contacten tevergeefs en nutteloos zijn, als het bedrijf thuis hem niet steunt. Het bedrijf in Amsterdam, dat hem het produkt verschaft, dat hij met trots kan vertegen woordigen, dat hem de zekerheid verschaft, dat hij steeds met een gerust hart kan terugkeren bij oude relaties, die hem dan ook met vreugde zien komen. Daarom zijn deze vijfenzeventig jaar export een periode waarop niet alleen de afdeling Export met genoegen kan terugzien, maar die het hele bedrijf met voldoening mag vervullen. Met volle kracht de volgende vijfenzeventig jaar tegemoet. Terug op de eerste plaats? Voor allen die het een beetje spijtig hebben gevonden, dat Nederland vorig jaar van de eerste plaats op de ranglijst van bier- exporterende landen door West-Duitsland is verdrongen, geven wij hieronder een sprankje hoop dat hun chauvinistische geest goed zal doen. In de periode van januari tot juli 1957 exporteerde Nederland 367.803 hl bier, tegen 426.971 hl in overeenkomstige perio de van 1958, een stijging van ongeveer 16%. De cijfers voor West-Duitsland waren resp. 377.600 hl en 374.600 hl, een achter uitgang van één procent. In feite staan we dus weer op de eerste plaats. Of dat aan het eind van het jaar nog zo zal zijn moet worden afgewacht, maar er is goede hoop.

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 9