1883 75 jaar Am stel-ex port 1958 Gratis exportopener voor het gehele personeel Het jaar 1883 heeft een ereplaats in de geschiedenis van de Amstel Brouwerij. Was 1870 het jaar van de oprichting, 1883 markeert het begin van de periode waarin de vleugels wijd worden uitgeslagen, want toen gingen de eerste hectoliters Amstel bier over de landsgrenzennaar Nederlands Oost-lndië en Engeland. Nu, na vijfenzeventig jaar, staat de afde ling Export in contact met vertegenwoor digers over de gehele wereld en wordt Am stel bier naar meer dan tachtig landen ge ëxporteerd. In de Verenigde Staten en Bel gië zijn sinds 1956 verkoopkantoren geves tigd, die aldaar de verkoop van ons bier behartigen. 1958 is dus een jubileumjaar: de reclame tekst van onze frankeermachine duidt op dit jubileum. Op bescheiden wijze zal het hele per soneel aan deze mijlpaal worden herinnerd: aan ieder, die bij ons bedrijf werkzaam is, Op deze zijde staat het Amstel em bleem, de wapens van Z.K.H. de Prins der Nederlanden en van de Zweedse koningalsmede de woor den Honoured by Royalty (geëerd do( De wa, als zal binnenkort een fraaie luxe flesopener worden overhandigd, waarvan wij de beide zijden hieronder afbeelden. Behalve als opener kan hij ook als rou lette worden gebruikt, want aan de ene zijde is een taats aangebracht, waarop de opener kan draaien; ais hij tot stilstand is gekomen, duidt de pijl degene aan, die moet betalen... Exporteren is een vreedzame zaak. De ex porteur is een cosmopoliet en hij heeft het grootste belang bij een toestand van vrede en een vrij handelsverkeer. Hij gaat stil en onopvallend zijn weg, annonceert nooit waarheen hij gaat, maar is plotseling daar, waar men hem niet zou verwachten. Hij onderhandelt in allerlei talen, kent de r vorstelijke personen :e zijde heeft een soort taats rrdoor het mogelijk is de opener roulette te gebruiken. AMSTElr De keerzijde bevat de tekst: 75 years Amstel export (75 jaar Am stel export) en All over the world (over de gehele wereld), terwijl bovenaan een pijltje is aangebracht, dat de richting aangeeft als de rou lette tot stilstand is gekomen. 6

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 8