„Een heel klein dochtertje" De Jordaanse Brouwerij leverde eerste bier af „Het is een heel klein dochtertjeZo betitelde ir. Van Marwijk Kooy de Jordaanse Brouwerij N.V., die hij onlangs heeft bezocht in verband met het eerste brouwsel, „li wilde me er persoonlijk van overtuigen, dat het bier van Amstel-kwaliteit was; en dat is het inderdaad"zei de heer Van Marwijk Kooy. V ooraanzicht Jordaanse BrouwerijLinks de bottelarij, rechts gelijkvloers het kantoor, boven het woonhuis van de brouwmeester en achter de bottelarij het brouwhuis. paald niet rijk is. Gelukkig is ook de naleving van de koran niet zo, dat men geen bier (zijnde een alkoholische drank) zou drinken. De soldaten krijgen nu zelfs een dagelijks rantsoen bier in Jordanië. Interieur brouwhuis Het brouwhuis is van Duits fabrikaat, maar de koelinstallatie en alle tanks wer den in Nederland vervaardigd. Ben groot gedeelte van het personeel ge schaard om het eerste gebottelde bier. Gehurkt tweede van links de heer Stolz, assistent brouwmeester, derde van rechts de heer Haggenmacher, de brouwmeester uit Amsterdam, geheel rechts de heer Khedairi, brouwmeester en geheel rechts staande de voorman van de bottelarij. komen namelijk alle uit Nederland en de gist wordt erheen gevlogen. Door de on derbroken luchtverbindingen kon de gist niet op tijd zijn en daardoor ontstond de vertraging. Aldus de heer Van Marwijk Kooy, die vervolgde„Maar op 2 oktober is het eerste bier verkocht. De flessen heb ben we op de binnenlandse markt gekocht; de meeste waren toch Amstelflessen. Als ze de spoelmachine ingaan kunnen ze ver- Zoals bekend (zie Het Spongat van maart) is in Zerka, dertig km ten noorden van Amman, de hoofdstad van het Hasjemitisch koninkrijk Jordanië, een brouwerij ver rezen, waarin de Amstel Brouwerij finan- ciëel geïnteresseerd is. Een onderneming die hoogst welkom is, daar zij arbeid geeft en inkomsten oplevert in een land dat be- Met haar voorlopige maximumcapaciteit van achtduizend hl per jaar en een bottel snelheid van drieduizend flessen per uur is deze brouwerij inderdaad een heel klein dochtertje. Maar... zij ziet er bijzonder lief en aanvallig uit, men zie slechts de foto's die de heer Van Marwijk Kooy er heeft gemaakt en waarvan wij er bij dit artikel drie afdrukken. Er zijn enkele tientallen per soneelsleden en de meeste ervan staan af gebeeld. Zij hebben niet allen kennis van de Engelse taal, hetgeen natuurlijk niet geldt voor het leidinggevend personeel. „We hadden gedacht een jaar na de aan vang van de bouw te kunnen gaan brou wen, maar door de politieke situatie is dat een maand later geworden. De grondstoffen 4

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 6