Ondernemingsraad behandelde Werkclassificatie, verkiezingen, ongevallen en pullenactie Op 16 september 1958 kwam de onderne mingsraad wederom bijeen, ditmaal onder voorzitterschap van Mr. E. J. Egberts (we gens verblijf in het buitenland van Jhr. Six van Hillegom). In zijn inleidend woord tot punt één van de agenda, commissie werkclassificatie, legt de voorzitter er o.a. de nadruk op, dat de voorgenomen indeling moet worden gezien als te zijn afgestemd op de richtlijnen, wel ke door de organisatie van alle brouwe rijen zijn gegeven. Hierdoor kan het mo gelijk zijn, dat enig verschil in groepering ontstaat. Het ligt in de bedoeling om met ingang van 1 december a.s. aan het betrok ken personeel mede te delen bij welke groep het is ingedeeld en als datum van invoering wordt 1 januari 1959 genoemd. Bij het doen van suggesties voor de voor dracht van eventuele kandidaten bleek, na levendige discussie, duidelijk dat de ver gadering met de materie nog te weinig op de hoogte was. In verband hiermede werd dit onderwerp verschoven naar de, op korte termijn te houden, volgende vergadering. Het tweede agendapunt, dat aan de orde komt, handelt over de aanstaande verkie zingen, zulks in verband met het feit, dat krachtens het reglement acht leden moeten aftreden na twee jaar zitting te hebben ge had. De aftredende leden zijn herkiesbaar. Bij punt drie van de agenda, het verslag 1957 over de ongevallen in het bierbrou- werijbedrijf, constateert de voorzitter met genoegen, dat dit aangeeft, dat het aantal ongelukken bij de Amstel Brouwerij over het algemeen onder het gemiddelde blijft. De heer Egberts wijst -met nadruk op de wenselijkheid zoveel mogelijk de veilig heidsmaatregelen in acht te nemen. Omtrent de pullenactie, punt vier van de agenda, deelt de voorzitter onomwonden mede, dat deze een groot succes is ge worden, zo groot als wel niemand op de gezellige samenkomst in Carré gedacht zal hebben. Verscheidene pottenbakkerijen zijn ingeschakeld om aan de zeer omvangrijke vraag naar pullen te voldoen en extra maat regelen zijn genomen om de verzending zo vlot mogelijk te doen verlopen. De voor zitter dankt met enkele hartelijke woorden allen die direct of indirect aan het wel slagen hebben meegewerkt en zegt voorts toe, dat het personeel een zekere voorrang zal krijgen bij de uitgifte van de pullen. Men is unaniem van oordeel, dat het Gold en het pils op bijzonder aantrekkelijke wijze neg meer onder de aandacht van het pu bliek zijn gebracht. Bij de rondvraag komt de koffievoorzie- ning door de fabriekskantine ter sprake in die voorziening (o.m. in de prijs) kan geen verandering worden gebracht. Op een vraag omtrent de uitreiking van de pensioenboekjes, antwoordt de voorzitter, dat de bewuste verzekeringsmaatschappij van vele van haar cliënten herberekeningen krijgt te verwerken, waardoor stagnatie ont staat. Een en ander blijft de volle aandacht van de directie houden. (N.B. Verkiezingen. Inmiddels is gebleken, dat de wet op de ondernemingsraden niet toestaat, dat leden van een ondernemings raad zitting hebben voor een verschillende tijdsduur. Ons reglement moet voor de wet wijken, zodat het gevolg hiervan is, dat tussentijdse verkiezingen niet zullen plaats vinden.) De directie heeft inmiddels besloten, dat elk personeelslid op zijn hoogst zes pullen zal kunnen betrekken zonder inlevering van waardemerken, doch teel tegen betaling van vijfennegentig cent per stuk. Er zal naar gestreefd worden de pullen ter beschikking te stellen in de week van 2429 nov. a.s. Vergeet 't maar Bij IJsland wordt niet meer gevist; Amerika heeft de maan gemist; In Bonn staat de SS terecht; In Libanon heerst het gevecht In 't Verre Oosten zit 't niet lekker; Op 't eiland Cyprus is 't nog gekker; A'dam wil tunnel onder 't IJ; In Hongarije is men nog niet vrij Regering van Pakistan kwam ten val; Moskou schiet hondjes in 't heelal; Formosa zit vol met soldaten; En Quemoy zit vol met gaten. Wat is de wereld raar en dom Drink Amstel bier en lach erom! JOOST van Soest)

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 5