Deze maand ligt dan eindelijk weer een nummer van Het Spongat voor u. De vakanties heb ben aan het lange uitblijven schuld, maar evenzeer het trage, zeer trage binnenkomen van de kopij die voor ons personeelsblad geschikt is. Onze redactieraad neemt gaarne tips en bijdragen voor ons blad in ontvangst en als u vergeten bent wie er zitting hebben in deze raad, volgen hier de namen: mej. H. A. Bosker, Sociale Afd. en de heren A. W. Albers, Winkelverkoop, A. F. W. Kroon, Economische afd., G. Ch. Nieuwen- dijk, Documentatie, G. A. Poelenije (Tech nische Dienst), A. F. H. Smelt, Poviet, C. P. Verhaar, Bouwbedrijf, A. J. A. de Winter en R. M. Wijdeveld, Publiciteit. Een berichtje uit de Engelse society is dit maal hier op zijn plaats: In de Queen's Chapel te Londen is onlangs het huwelijk bevestigd (of ingezegend) van Granville James Leveson Gower, de vijfde graaf Granville, een volle neef van koningin Elizabeth II, met Doon Aileen Plunket, een kleindochter en erfgename van wijlen de biermagnaat Ernest Guinness. Als er in een land zoveel brouwerijen zijn als in Duitsland, kan het volgende voorval gemakkelijk gebeuren. In Borken, een stad je in Westfalen, ontvluchtte een stier uit een veewagen en rende, een spoor van ver nieling achterlatend, door de stad en be landde tenslotte in een brouwerij. Ook hier richtte het dier verwoestingen aan, maar dronk ook veel, met het gevolg dat de dronken stier nu slechts met een kraan wagen vervoerd kon worden. Het is prettig op vakantie te zijn, er echt helemaal uit. U weet het, u bent allemaal wel zo langzamerhand aan de beurt ge weest. En juist als men er dan zo helemaal uit is, kan het goed doen opeens op pret tige wijze aan ons bedrijf en zijn produkt te worden herinnerd. Zo ontdekten wij in het kleine Franse stadje Bidart, niet ver van de Spaanse grens, een cafeetje waar AmsteJ bier te krijgen was: er hing een lichtbak buiten, zodoende weten we het, want we reden er in snelle vaart langs. We hebben niets tegen onze medereizigers gezegd en waren dus extra verrast toen enkele uren later een paar andere toeristen een Amstel reclame ontdekten en dat met luide stem mededeelden. ZIJ waren blij een stukje van het vaderland te zien, wij ook natuurlijk, maar voor ons was het bovendien nog iets anders: de wetenschap dat dit ook een stukje van ons was... Een klein jubileumpje, dat wij even wilden memoreren: woensdag 25 oktober 1871 was de dag dat de mensheid voor het eersf Amstel bier zag, want toen werd het brouwsel gekookt. Zevenentachtig jaar ge leden. Een klein jubileumpje, maar toch ooggetuigen zijn er niet meer Een ander jubileum is ons tussen de vin gers doorgeglipt: in september was het tien jaar geleden dat de distributie van ge distilleerd werd opgeheven. Niet dat de Amstel Brouwerij dit feit met vlagvertoon heeft gevierd, maar het betekende toen toch wel, dat men zich tijdelijk ietwat van het vrij verkrijgbare bier afkeerde ten gunste van de gedistilleerde dranken. Een jubileum, dat echt een zuiver historisch feit herdenkt. Maar het is toch goed dat u het weet. En van dat weten zeiden de Chinezen Hij die niets weet en niet weet dat hij niets weet, is een dwaas, mijd hem; hij die niets weet en weet dat hij niets weet is een eenvoudige van geest, onderajjr- hem; hij die wat weet en niet weet daKm wat weet, slaapt, wek hem; hij die wat weet en weet dat hij wat weet, is wijs, volg hem. Geef uw adresverandering spoedig op, dan komt Het Spongat niet voor niets. Geef uw nieuwe adres door aan het Loonbureau, toestel 285, als u weekloner bent en aan de heer Spoor, Expeditie, toestel 229, als u maandloner bent.

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 2