Merkwaardige advertentie Als een moderne Jan Huygen in de ton staat deze monteur in een van de niewwe klarings- kutpen. Het deksel zweeft aan een zniare ketting boven zijn hoofd. „lk ben verantivoordelijk voor alle schul den en verplichtingen, gemaakt en aange gaan door mijn vrouw, Charlotte T. Luci- do, tol in lengte van dagen. En ik ben meer dan gelukkig te kunnen zorgen voor een vrouw die mij zes lieve kinderen heeft geschonken en die met onuitputtelijke toe wijding en zorg de afgelopen 21 jaar van vriendschap en liefde tot de mooiste van mijn leven heeft gemaakt. Nu ik morgen eenentwintig jaar getrouwd ben, stel ik er prijs op in het openbaar van mijn dankbaarheid te getuigen. (was getekend) Philip C. Lucido". Deze advertentie was voor de St. Louis Post-Dispatch (die toen 75 jaar bestond) een primeur. Hij stond een beetje ver dwaald tussen advertenties met waarschu wingen in de geest van „geen geld of goe deren af te gevende weerspiegelin gen van huwelijken die hadden schip breuk geleden. Philip C. Lucido wilde iets stellen tegen over al deze ziekmakende advertenties. Hij was een geslaagd middenstander (een win kel in naaimachines en stofzuigers) maar had ook tijden van tegenslag gekend. Maar in al die jaren had hij zijn vrouw naast zich geweten en was zich van haar waarde volle aanwezigheid goed bewust geworden Toen hij aan tafel zat om met drie be vriende gezinnen zijn huwelijksdag te vie ren, haalde hij de krant tevoorschijn, zocht de advertentie op en las hem zijn vrouw voor. „Ik moest ervan huilen", zei mevrouw Lu cido. Dit jaar, als zij voor elkaar gespaard zijn gebleven, viert het echtpaar Lucido zijn zilveren huwelijksfeest, want het boven staande heeft vier jaar geleden in een Ame rikaanse krant gestaan. De zes lieve kinde ren, vier jongens en twee meisjes, moeten nu op de leeftijd van acht tot tweeëntwin tig zijn. Allen dus wel op een leeftijd om te beseffen wat hun vader vier jaar ge leden heeft gedaan, tot vreugde van zijn vrouw en zijn kinderen. Maar zeker ook tot vreugde van tallozen, die gewend wa ren de krant met een frons te lezen. PARBO BIER ONDERSCHEIDEN Op de brouwerijtentoonstelling welke van 10 tot 25 mei j.l. te Gent is gehouden heeft de Surinaamse Brouwerij N.V. be slag weten te leggen op drie Prix d'Excel- Ience: voor het pilsener, het exportbier en het stout. Een mooi succes, waarmee wij onze col lega's in Paramaribo van harte geluk wensen. 22

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 24