Tapkampioenen met Amstel Bier Ook de biertapwedstrijden van 1958 be horen weer tot het verledenop 2 oktober werd in het Staargebouw te Maastricht de eindstrijd geleverd. Voor de Amstel Brou werij had in de jury zitting mr. E. J. Eg berts, terwijl de heer D. Aartse Tuyn een van de technische adviseurs van de jury was. Onze afnemers hebben het er deze keer weer uitstekend van af gebracht: zij sleep ten niet minder dan vier prijzen in de wacht. In de afdeling teams waren dat de dames Hankart van Café Sport te Oegstgeest, die het kampioenschap verwierven en de heren Krabbe en Wijsbeek van de Stationsrestau ratie te Enschede, die de tweede prijs wonnen. De heer J. v. d. Ham van Café Sport te Utrecht en de heer A. G. v. d. Leygraaf, die voor Hotel Café Restaurant De Hoop te Alkmaar optrad, veroverden respectieve lijk het kampioenschap en de vijfde prijs in de afdeling Eenmanszaken. Wij bieden de dames en heren van deze plaats af gaarne onze hartelijke geluk wensen aan met de behaalde resultaten. Het is opmerkelijk dat de heer Van der Ham, die in de districtswedstrijden de eer ste plaats niet haalde, in de finale kam pioen werd. Hij viel in voor de eerste prijswinnaar, die verhinderd was. Een extra gelukwens is daarom wel op zijn plaats. Het winnen van een prijs in de nationale biertapwedstrijden is niet alleen eervol voor de betrokken deelnemers, maar ook prettig voor de klanten, die nu zwart op wit hebben, dat „hun" caféhouder en/of barman een prima glaasje bier schenkt. Het schept een band tussen caféhouder en klant, tussen de man of de vrouw die goed weet te tappen en de man of de vrouw die een goed getapt glas weet te waar deren, een band waarbij beiden welvaren. Teneinde ook de goede verstandhouding tussen brouwer en afnemer te bevorderen, die met haar bier prijzen hebben gewonnen zendt de Amstel Brouwerij aan diegenen een Delfts blauw herinneringsbord, terwijl de kampioenen een extra attentie ont vangen. Er zijn dit jaar 37 wedstrijden gehouden voor teams en 33 voor eenmanszaken. Hier bij werden de volgende aantallen prijzen gewonnen door deelnemers met Amstel bier. 1ste prijzen 14 14 2de prijzen 9 11 3de prijzen 11 11 4de prijzen 9 7 5de prijzen 2 eerv. vermeldingen 1 7 De prijzentotalen van 42 en 45 vormen getallen waarop wij, met hen die voor de totstandkoming ervan zorgden, met recht trots mogen zijn. Oranjekalender 1959 van Pro Ju ven tuit e EEN KOSTELIJK BEZIT... Twaalf charmante zwart-wit foto's van alle leden van ons koninklijk gezin, maken deze waarlijk nationale kalender tot een kostelijk bezit. Nieuw, en wat meer zegt, bijzonder mooi is de reproduktie van een prachtige kleu renfoto van de prinsessen Beatrix en Irene op het titelblad. Ook bevat de kalender verscheidene onbekende foto's en enkele uit particulier bezit, die ons vorstenpaar speciaal voor Pro Juventute's Oranje kalender 1959 heeft willen bestemmen. Ofschoon dit alles reeds genoeg is om de kalender te bestellen, is er een nog klem mender reden daartoe te besluiten. Pro Juventute probeert kinderen, die het buiten hun schuld heel moeilijk hebben, te helpen in samenwerking met de ouders en met eerbiediging van hun levens overtuiging. De middelen om dit werk te kunnen doen worden door Pro Juventute voor een belangrijk deel verkregen uit de opbrengst van de Oranjekalender, die als vanouds slechts 2,75 kost. U kunt de Oranjekalender bestellen bij alle verenigingen en afdelingen van Pro Juven tute, of -waar niet verkrijgbaar franco per post door storting van 2,75 op post giro 51.74.00 (of per postwissel) ten name van de Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Z. II Vindt u ook niet, dat dit eigenlijk het minste is wat u kunt doen? Laten wij u mogen radenbestel meteen 20

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 22