Bier in de wereld EERLIJK BIER Bij een kelnerswedloop in Engeland klop te een twintig jaar jonge serveuse alle deelnemers, onder wie enkele potige mannen. En het was nog wel de eerste keer dat zij had ingeschreven. Ontsteltenis bij de overi ge deelnemers en bij de jury, toen haar aan de finish een glas bier werd aan geboden. „Ik heb zo'n vreselijke dorst, dat ik nu bereid ben zelfs dat te drinken", zei juffrouw Mobbs. (Misset's Horeca) ONEERLIJK BIER Gistermorgen is een winkelier in het cen trum van de stad de dupe geworden van een oplichterstruc. Hij werd opgebeld door een onbekende man, die zei namens een jirtna uit de straat, waarin hij gevestigd is, te spreken. Volgens de man aan de telefoon was het de bedoeling het per soneel bij wijze van verrassing met het oog op het warme weer een verfrissend glas bier aan te bieden. Of hij niet even een kratje met 23 flessen van het geest rijke nat kon bezorgen. De winkelier ging met zijn vrachtje op pad en zag op een kozijn van de firma een briefje geprikt, waarop stond: Bestelling hier neerzetten. Indachtig aan de verras sing die het personeel bereid moest wor den, zette de winkelier het kistje daar neer en liep naar de ingang van de zaak om betaling te verlangen. Hier wist men van niets. Toen de winkelier weer buiten kwam was het bier verdwenen. (Rotterdams Nieuwsblad) Dat de man geen argwaan kreeg, toen er 23 in plaats van 24 flesjes werden besteld. Red. VROEG BIER Hoewel zij gelijkenis vertoont met een ranke fee, heeft Ludmilla Tsjerina de ge woonte haar dag te beginnen met een flesje bier. Van deze gewoonte week zij zelfs niet af toen zij op toernee was in de Verenigde Staten. „Thee", zo zei zij tegen een New-Yorkse journalist, „maakt me melancholiek; van koffie krijg ik hartkloppingen en chocola staat me tegen. Bier heeft deze nadelen niet, het lest de dorst en maakt me de gehele dag vrolijk." Toen haar ondervrager wat ongelovig scheen, zei ze: „Hoor eens, ik zal nog eens ontbijten en u moet me dan maar gezelschap houden". Ze belde nu een kelner en bestelde twee potten bier, een voor haar en een voor de journalist om daarmee een dronk uit te brengen op het ochtendlijke interview. (La France Gazeuse) JUBILERENDE MUSICUS DICHT LOFLIED. Vijfendertig jaar geleden deed de heer Wally Matthies, accompagnateur, zijn in trede in het cabaretleven als begeleider van Louis Davids. Al spelend in vele zaken is de heer Matthies één ding wel heel duidelijk geworden: de goede kwaliteit van ons Amstel bier. Hij zond ons een zeer lang gedicht, geïnspireerd op ons produkt en wij hebben daaruit een passage gelicht, dat wij onze lezers gaarne aanbieden, on der dankzegging aan de heer Matthies voor dit fraaie staaltje van loftuiting. ...Als musicus (welk schoon beroep!) werk ik in vele zaken, waar 't mensdom, na de arbeid, zich bij tijden gaat vermaken. Naast whisky, sherry, klare, port drinkt men veel Amstel bier, omdat die drank karakter heeft en danhet schenkt plezier. Als ik dan zo te spelen zit, ge moogt het heus wel weten, dan word ik door 't geacht publiek meestal ook niet vergeten. Dan komt vaak d'ober van 't buffet reclftstreeks naar het klavier en vraagt: „Wat zal het zijn, meneer, een lekker glaasje bier?" Dan neem ik vlug een Amstel Pils of Amstel Gold om 't even. Dan is de moeheid zo voorbij, dan voelt men zich weer leven. Want Amstel bier sterkt het gestel, doorstaat de zwaarste test, en jong of oud roept eensgezind Dat bier is weder best!... BIJ DE DOKTER Na een grondig onderzoek van hart en lever vroeg de dokter: „Hoe staat u tegen over de alcohol, meneer?" „Maar dokter, daar sta ik helemaal niet tegenover, daar zit ik altijd tegenover." 19

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 21