„Er is niets nieuws onder de zon" „Geïnspireerd door uw schone verzen in het laatste nummer van Het Spongat, brouwde ik bijgaande kolder", schrijft mevrouw M. J. Janssen-Smit uit de 3de Oosterparkstraat en zij stelt voor dat ieder lid van ons Amstelgezin zich eens te buiten gaat aan Amstelpoëzie... Wij durven deze regels uit haar brief gerust weer te geven, want wij zijn er van overtuigd, dat lang niet ieder lid van ons Amstelgezin zich aan Amstelpoëzie te buiten zal gaan. Maar als er zijn die ons in dichtregels (het mag ook rijmelarij zijn) hun gevoelens willen ken baar maken over ons bedrijf en zijn produkten, dan heten wij hen van harte in onze kolommen welkom. Hier is dan het brouwsel van mevrouw Janssen. Eens snuffelde ik in zeer oude annalen En trachtte wat wijsheid eruit te halen. Ik wilde die dingen syntetisch beschouwen, Daarna analystisch uiteen gaan vouwen. Ze waren concreet en emotioneel De abstracto ontbrak bij die dingen geheel. Alles wat erin stond was niet te geloven Het ging een rationalistisch brein ver te boven Eerst dacht ik: „Ze zijn uit Hellenistische tijd, Geschreven door Philo en aan Plato gewijd." Bij nader beschouwen bemerkte ik pas, Dat het de codex van Hammoerabi was. Ook zat nog een stukje geplakt in een hoek, Vit het Egyptische dodenboek. Wat wijsheid en schoonheid was hierin gelegen maar ivat had ik een vrees'lijke dorst gekregen Ik peinsde „Hoe ligt reeds in 't oude verleden, De werkelijkheid die men brouwt in het heden. De goede Diogenes had dit al door (maar daer was de man ook Diogenes voor) Hij bewoonde, o wijsheid, een pracht van een vat Dat hij eerst, ad fundum, geledigd had." De dorst is door de eeuwen hetzelfde gebleven Naar kennis en 't schuimende nat is ons streven. Verrijkt met dit inzicht mijn boeken dus dicht En 'k hef met een Proost mijn pul Amstel naar 't licht. M. J. Janssen-Smit En nu wenen? De Weense hoofdcommissaris van politie heeft een order afgekondigd, waardoor het goedkope glaasje bier voor de Weense politieman tot het verleden behoort. De oorzaak van het decreet was een protest van de Weense Kamer van Koophandel tegen het feit, dat verscheidene brouwerijen de politiebureaus tegen groothandelsprijs van bier voorzagen. (Algemeen Dagblad) VROUW ALS BROUWMEESTER In de Schlossbrauerei Haag/Amper in Óp per-Beieren staat een vrouw aan het hoofd van de brouwerijde 37-jarige mejuffrouw Hörhammer, die reeds op achttienjarige leeftijd als brouwersleerlinge in dienst kwam en van haar vader, die toen de lei ding had, de eerste beginselen leerde. Ir. 1944 deed ze examen als brouwmeester. „Brouwmeester Elisabeth", zoals zij door haar personeel wordt genoemd, leidt een brouwerij met een capaciteit van 7.000 hl. 18

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 20