vamen Onderwerp van Internationaal gesprek: Het Personeelsblad De naam die op de envelop staat waarin u Het Spongat heeft ontvangenbehoort toe aan een van de 850.000 Nederlandse werknemers, die periodiek een personeelsblad ont vangen. Rekenen we dat iedere werknemer gemiddeld twee meelezers heeft (ouders, ge zinsleden) dan kunnen de 430 personeelsbladen die in Nederland verschijnen, bogen op een kring van ruim 2^/2 miljoen lezers. Vijftien miljoen nummers van personeelsbladen gaan jaarlijks naar de werknemerskosten: twintig miljoen gulden. Het is dus geen wonder, dat de staatssecretaris van Sociale Zaken, Z. Exc. mr. dr. A. A. van Rijn laatst sprak over het personeelsblad als relatief het belangrijkste persorgaan. Hij deed dit op 15 september j.l. in de congreszaal van het Kurhaus te Scheve- ningen toen hij het openingswoord sprak voor het vijfde FEIEA-congres, dat tot 19 september heeft geduurd en uit dertien Westeuropese landen belanghebbenden aan gaande het personeelsblad verzamelde. De FEIEA, de Federation of European Industrial Editors Associations, de Federa tie van Europese Associaties van Bedrijfs- journalisten verbindt een groot aantal per soneelsbladredacteuren en brengt hen een maal per drie jaar in een congres bijeen. In die dertien Westeuropese landen zijn drie- tot vierduizend redacteuren werk zaam, een aantal dat is uitgebreid nu Spanje Gedurende het con gres te Scheveningen van Westeuropese per- 'oneelsbladredacteuren was een tentoonstel ling van personeels bladen ingericht. Tus sen de 893 binnen- en buitenlandse exempla ren waren bijzonder fraaie en ook ons Spon-gat ontbrak niet, ter rechter zijde ge flankeerd door Samen van de Hoogovens en onderaan door Ons Werk bij Bronswerk. 16

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 18