O O n memoriam B. G. R. Hesseling Op jttli j-P werd onze koetsierde heer BG. 1\Hesseling op weg naar huis door een beroerte getroffen en overleed ter plaatse. Hierdoor was aan een bijna vijfenveertigjarig dienstverband met de brouwerijgekenmerkt door een onverflauwde plichtsbetrachting, een abrupt einde gekomen. Op achttienjarige leeftijd was Ben Hesseling, zoals ieder hem kende en noemde, bij de brouwerij in dienst getreden als bijrijder en hij werd al spoedig koetsier. Zijn Amsterdamse humor, zijn rondborstigheid en gulle lach maakten hem zowel bij superieuren, collega's als afnemers, gezien. In het Amsterdamse stadsbeeld werd hij met zijn span paarden vaak gefotografeerd. Ondanks de kwalen waaraan hij de laatste jaren leed, verliet zijn opgewektheid hem nimmer. Een eerlijke, oprechte en toegewijde medewerker is met hem verloren gegaan. Aan zijn nabestaanden wensen wij alle sterkte en troost toe en dat zij in dit voor hen zo zware verlies mogen berusten. Ben Hesseling ruste in vrede. de organisatie van een brouwerij, stichters van grote brouwer sdynasties, café's (de pubs) en de vergunningen, keuken-, tap kast- en kelderhygiëne enz. enz. Op de achterpagina tenslotte is een kaart van En geland afgedrukt waarop alle brouwerijen staan vermeld. Voor iedere lezer van The Times zal deze bijlage de ogen hebben geopend voor de economische betekenis van het bier in En geland, een betekenis die, mutatis mutandis, ook geldt voor andere landen. Want uit deze pagina's springt duidelijk naar voren dat een glas bier meer vereist dan mensen die het maken en mensen die het verkopen, maar dat er vele groepen zijn, die zijde lings groot belang hebben bij een welva rende bierindustrie.

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 9