Bier in i wereld SPANJE Bier bedreigt de wijn De slag om het bier is begonnen in Spanje, het land beroemd om zijn wijnen. De oude brouwerijen hebben een grote pers- en radiocampagne opgezet teneinde de dreiging af te wenden die ontstaan is door de vestiging van een nieuwe brouwerij die een beroemd buitenlands bier gaat brouwen. Van 1950 tot 1956 is het bierverbruik in Spanje gestegen van 60.377.000 liter tot 181.726.000 liter, een toeneming van drie honderd procent in zes jaar en sinds 1956 is het verbruik zeker nog gestegen. GRONINGEN Groningen gaat een uitbreiding van zijn kantoor-, opslag- en expeditieruimte tege- moet. Ons filiaal heeft een stuk van het oude veilingterrein aan de Wilhelminakade gekocht voor de opgemelde doeleinden. Een en ander heeft zijn beslag kunnen krijgen doordat de veilingvereniging De Eendracht haar bedrijf gaat overbrengen naar een terrein aan de Peizerweg. ENGELAND Enige tijd geleden verscheen het hondense dagblad The Times met een prachtige bij lage van zestien grote paginals, gewijd aan het bier in Engeland. Aan alles is gedacht: de voorpagina beeldt een assortiment uit hangborden af: op de binnenpaginds kan de geïnteresseerde lezer artikelen vinden over de bierbereiding, over gerst en hop, Op de dag van zijn begrafenis is de stoet langs de brouwerij gekomen en hield stil bij de paarden, waarmee Ben Hesseling vele jaren zijn route heeft gereden]hr. Six van Hillegom stond daar temidden van vele collega's en vrienden van Hesseling, die hem een laatste groet brachten. Een overstelpende en ontroerende belangstelling voor een trouwe medewerker. 6

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 8