tjes van bezorgde dames en heren nam steeds toe. Daarom werden kaartjes, waar op de situatie was uiteengezet, aan de aanvragers verzonden. Het vele werk dat een en ander met zich meebracht, noopte tenslotte tot het in schakelen van een bureau dat zich speciaal met het verzenden in het groot pleegt bezig te houden. Een spel is niet moeilijk als iedereen zich aan de regels houdt, maar het wordt an ders als velen proberen eigen spelregels in te lassen en ingang te doen vinden. En onder het motto van „nee heb je" werden vele procedurewijzigingen voorgesteld. Deze schriftelijke bewijzen van eigen ini tiatief moesten worden beantwoord en ook dit eiste tijd en arbeidskracht en... talen kennis, want ook uit het buitenland kwa men verzoeken om toezending. Niet alleen van Nederlanders, die in den vreemde ge- stationneerd zijn en trouw blijven aan hun vaderlandse krant en/of tijdschrift, maar ook van buitenlanders die hun vakantie in ons land hebben doorgebracht en, eenmaal thuis gekomen, proberen een pul te be machtigen. Vooral onze buren, de Belgen hebben zich in deze niet onbetuigd gelaten. Zo heeft onze pullenactie vele hoofden en handen werk gegeven; zij heeft ons merk sterk onder de aandacht gebracht en ons bier een grotere omzet gegeven. Een juist cijfer omtrent de omvang van de actie is nog niet te geven, maar het aantal aangevraagde pullen loopt in de honderd duizenden. Wel een bewijs, dat niet alleen het reclame-idee goed is geweest, maar ook dat de uitvoering ervan geslaagd ge noemd kan worden. Het verkeer dat van het Goot utt Amsterdam binnenkomt, ziet op de Weesperzijde reeds van verre de houtloods waarop de slagzin: Houdt u bij Hout, staat vermeld. Sinds kort is op de zijkant Amstel-reclame aangebracht. De tekst luidt: Amsterdam Amstelstad Amstel Bier en zo worden de automobilisten eraan herinnerd, dat Amstel bier een lafenis ts, die hen snel over de vermoeienissen van de dag zal heenhelpen. Houdt u bij Amstel biev, zouden we willen zeggen. 2

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 4