X Meetkundige nieuwigheid 0 0 Ons Leven in de Brouwerij In Fort Wayne, Indiana, woont een inven tieve middelbare-scholier, die bijzonder ge ïnteresseerd is in meetkunde. Na lang zoe ken is hij een gemakkelijke methode op het spoor gekomen om een lijn in drieën te delen. En nu zijn er door ons hele bedrijf heen wel mensen die ergens, mis schien heel ver weggedoken, een zwak plekje hebben voor meetkundige proble men en voor die mensen en hun plekje hebben wij gemeend er goed aan te doen deze methode uit de doeken te doen. Voor het geval zij uit bijgaande schets niet wijs worden, volgt hier de omschrijving van de nieuwe methode. De vaders van middel- bare-scholieren kunnen misschien iets doen aan hun prestige, door het probleem goed te bekijken, zodat ze het blindelings kun nen demonstreren. Waarbij wij de ver wachting uitspreken, dat de vaders Het Spongat eerder lezen dan hun zonen of dochteren. Men trekke nu een lijn AB. Door met de passer een boog te maken vanuit A en B worden de punten C en D gevonden, tus sen welke de middelloodlijn CD getrokken zou kunnen worden. We verbinden nu C met B door middel van een stippellijn en richten met de passer vanuit C en B weer een middelloodlijn op deze stippellijn op. Vervolgens verbinden wij het zodanig gevonden middelpunt N met D. Daar waar deze lijn de lijn AB kruist ontstaat punt T en de afstand TB is nu een derde van de lijn AB. Met de passer is dit gemak kelijk na te meten en kan ook het punt dat de twee andere derden scheidt, worden vastgesteld. Succes met dit kleine puzzeltje, dat weer eens bewijst, dat er altijd nog wel wat te ontdekken valt. Onze hartelijke gelukwensen gaan uit naar de heer J. J. van der Horst en echtgenote, die 23 september a.s. vijftig jaar getrouwd zullen zijn. De heer Van der Horst is vierenveertig jaar aan ons bedrijf verbon den geweest en is nu gepensioneerd. In dienst getreden: Amsterdam K. A. Houtzager, Export Mej. F. Keuker, boekhouding K. van der Maas, ass. Brouwtechn. afd. H. Posthumus, administratie Afd. Winkelverkoop Mej. A. C. Bakker Mej. J. C. van Cadsand Heerlen Mej. A. M. A. Jegerings, telefoniste Mej. M. H. J. Stegers, adm. J. A. Th. Jacobs, inspecteur Gehuwd Amsterdam H. E. de Kwaadsteniet, smederij, met mej. N. de Jong Geboren Ronald, z. van J. G. Vermeulen Vas J., z. van V. J. Aalbers Onze dienst verlaten: Mevr. A. Schröder-Lefèvre, Poviet Mevr. A. Pietersma-Faber, adm. Th. Rijpkema, bottelarij C. Th. Gevers, Techn. Dienst. De heren Rijpkema en Gevers gaan naar Californië emigreren en wij spreken de hoop uit, dat het hun in hun nieuwe vaderland goed mag gaan. 23

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 25