De karikaturist Connolly heeft onze heer Jac. Peters op zijn reis door Afrika, te Johannesburg, vereeuwigd met zijn befaamde tekenstift. Deze tekening verscheen in de Main Street Diary, een journaalrubriek in de Rand Daily Mail en eronder stond Brouwer Jac. Peters die nu in Zuid-Afrika is, nodigt de lezers van de Main Street Diary uit om zijn brouwerij te bezoeken en gratis zoveel bier te drinken als zij op kunnen en zoveel mee te nemen als zij kunnen dragen. Er steekt echter wat achter: de brouwerij staat in Am sterdam, Holland. Onmiddellijk hebben enige bewoners van Johannesburg gevolg gegeven aan de op roep van de heer Peters en wat ervan het gevolg is, zien wij op bijgaande foto, ge nomen op het moment dat zij meenemen wat zij kunnen dragen. Hetgeen niet weinig bleek te zijn. Men lette op „sijn saecken op zijn woorden! Vervolg van pag. 21 (3) De Grote Beer, aan de noordelijke hemel. (4) Rivier, ontspringend op de Helicon, waar de Muzen verblijven. (5) Janus Secundus is een van de ge- vierdste Nederlandse neo-latijnse dich ters; het grootste succes had zijn bun del liefdeslyriek, de Basia. (6) Jan van der Does junior (Janus Dou- sa filius) leefde van 15711596; oudste zoon van de o.a. uit Leidens verzet bekende Van der Does. Hij schreef in zijn korte leven heel wat gedichten. Hier wordt gedoeld op het in 1591 te Leiden uitgegeven leerdicht Rerum coelestiumcarmen. (7) Baudius' poëzie wordt hier op één lijn gesteld met de hekeldichten van de Griekse dichter Archilochus, die zijn tijdgenoten harde waarheden naar het hoofd slingerde en vooral Lycam- bes zonder genade bespotte. Lycambes had Archilochus nl. zijn dochter tot vrouw beloofd, maar had zich niet aan zijn woord gehouden. (8) Daniël Heinsius (15801655) ge leerde en dichter van Europese ver maardheid, vervaardigde behalve La tijnse ook Nederlandse gedichten. 22

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 24