ZANGERS IN DE KELDER Op de laatste dag van juli hebben wij het Tramkoor Kunst en Broederschap in onze ontvangstkelder welkom mogen heten. De leden van dit mannenkoor waren in gezel schap van hun dames en zij wilden voor de rondleiding in ons bedrijf en het biertje dat daarna werd aangeboden, iets terug doen. En hoe doet een zangkoor dat beter dan met het zingen van enkele nummers? Jhr. Six van Hillegom en de heer mr. Egberts kwamen namens de Amstel Brou werij de zanghulde in ontvangst nemen. En deze bleek de moeite waard te zijn alle hulde voor dit prachtige koor en zijn bekwame dirigent, de heer Karei Beune. Wij vernamen, dat het koor reeds in maart 1912 is opgericht en bijna geheel bestaat uit leden van het rijdend personeel van ons GEBtram- en autobusbestuurders en conducteurs. Liederen van uiteenlopende aard werden ten gehore gebracht en het eerste vonden wij zo aardig, dat wij het, met vriende lijke toestemming van het bestuur, voor ons blad hebben overgeschreven. DE KUIPER woorden: muziek: M. Dautzenberg WF. Kools Kloppe, kloppe, klop, Klop de hoepels op. Tonnen moeten vaardig zijn Voor den lekk'ren Vlaamsen wijn. ]a, dan schenkt de bottelier. Ons zijn beste gerstenbier. Kloppe, kloppe, klop, Klop de hoepels op! Slijpen wij het beste lemmer, Smeren wij ons zagentuig, Vormen wij voor vat en emmer Bodem, repenhout en duig. Kloppe, kloppe, klop. Blaast maar toe, de spaanders roken, Ziet, het vuur is al ontstoken. Ras de duigen in haar banden! Kijkt, de vlamme draait ze krom. Hamert nu met vlugge tanden. Loopt de tonnen om end' om. Dat zij eens met ronde buiken In den kelder nederduiken. Die den kelder en de tonnen Vlijtiglijk bezoeken gaan Om de zoete hemelsbronnen, Die er vloeien uit de kraan, Zullen ons met blijde lippen Danken bij hun geestig nippen. (1924) STRAATNAMEN IN DE BUURT Andneas Bonn Een bekende klank deze naam, want aan de straat die zijn naam draagt is een gedeelte van onze brouwerij ge legen. De Amsterdamse geleerde Andreas Bonn werd op 17 juni 1738 geboren en studeerde op de Latijnse school alhier „geleerde ta len", zoals een oude bron ze noemt. Na zijn studie in de medicijnen pro moveerde hij te Leiden toen hij vijf entwintig jaar was. Zijn proefschrift werd door de geleerden uit die tijd een der beste geneeskundige verhan deling genoemd. Het jaar daarop ging hij naar Parijs, waar hij de beroemdste geneeskundigen van zijn tijd ontmoette. Weer een jaar later vestigde hij zich als geneesheer te Amsterdam en hem werd in 1771 een leerstoel aangeboden in de ont leed- en heelkunde aan het Athe naeum en hij aanvaardde deze. Koning Willem I erkende zijn grote verdiensten als geneeskundige door hem te benoemen tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Andreas Bonn was in 1790 een der oprichters van het Genootschap der Heelkunde, welk genootschap hem de gouden erepenning verleende. Hij stierf op 2 september 1817, op 79-jarige leeftijd.

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 21