Engels filmbezoek Donderdag 7 augustus zijn de acteurs en leden van de technische dienst die betrokken zijn bij de Arthur Rank-film Operation Amsterdam (diamantsmokkel in 1940) de gast geweest in onze ontvangstkelderTot de< vele aanwezigen behoorden ook de heren Tony Britton en Peter Pinchdie hoofdrollen vervullen in deze film, waarvoor in Amsterdam opnamen zijn gemaakt. De fotograaf trof deze beide heren toen zij het Amstel bier tot onderwerp van gesprek hadden. Op de vraag van de heer Britton 'rechtshoe de heer pinch het bier vond, maakte hij een gebaar, dat aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Vervol* van pag. 10 als in Ghana en de grensbewoners gaan dan ook hun inkopen veelal in Aflao doen, een klein dorpje in Ghana met een enorme markt. Zakenmensen in Lomé ma ken er geen geheim van, dat zij graag bij Ghana zouden willen horen, want dat be tekent o.m. toetreding tot het sterlingblok, hetgeen voordelen meebrengt. Als Togo zich industrieel en landbouw kundig wil ontwikkelen, zal het stuwdam men moeten bouwen, wegen aanleggen en zijn spoorwegnet uitbreiden. Op het ogen blik is de djatihout-produktie aan het toe nemen; de fosfaatindustrie zal binnenkort op grote schaal worden aangevat, zout- vlakten worden ontgonnen en de rijst- kultuur is met hoopgevende resultaten begonnen. Problemen zijn er in dat landje van 390.000 inwoners voldoende en om deze op te lossen zal het mensen als Pierre Monsila, die nu nog studeert, maar zich reeds in het westen aan het oriënteren is, niet kunnen missen en wij hebben hem dan ook, toen hij na zijn bezoek aan ons bedrijf, op zijn scooter stapte, veel geluk toege wenst. 11

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 13