Slot van pag. 6 U zult van deze wandeling wel een beetje moe en dorstig geworden zijn en daar het nu mooi weer is vlijen wij ons neer op het terras, een gedeelte van de café-afdeling, en bestellen bij de terraskellner een heerlijk glaasje bier, dat gedurende de laatste ja ren door het buffet-personeel met steeds toenemende zorg en liefde wordt getapt. Proost! G. de Bekker. SLECHT BEGIN VAN DE WEEK Op maandag 12 mei is de week voor een aantal mensen die onze brouwerij kwamen bezichtigen niet zo voorspoedig begonnen. Juist toen ze bezig waren de autobus die hen uit Limburg naar ons hoofdkantoor had gebracht, te verlaten, kwam een koel wagen door de bocht. Vlak bij de bus kan telde de oplegger en schoof in zijn vaart de bus enkele meters verder. De consternatie was groot, maar onder de passagiers vielen geen gewonden. Een pas serende dame, die het ongeluk zag gebeu ren, bezwijmde en brak bij haar val de pols. Ze werd door een wagen van de GGD naar het ziekenhuis gebracht ter behande ling. De materiële schade was groot, maar daar de bus geen andere schade had dan een ingedeukt achterstuk van de carrosse rie, werden de gebroken ruiten in onze ga rage vervangen door zeilen, zodat de pas sagiers 's avonds met dezelfde bus huis waarts konden keren. De stemming, die aanvankelijk gedrukt was, werd in de ontvangstkelder spoedig beter. De foto toont de situatie voordat de takel wagen van de politie de oplegger weer op de vier wielen zette. De volgende advertentie troffen wij aan in een provinciaal blad (van 1952) Men heeft ons de ondergang gezworen, maar door de tevredenheid der klanten en door de kwaliteit van de Amstelglorie (groot glas 40 ct.) vliegen wij door de hel van de armoede, en komen wij zeker nog eens op de hoogste trede van de ladder der welvaart. DIRECTIE BOERDERIJ Vervolg Een Legionnaïr vertelt weg zijn. God zegen je en goede reis, Jaap." Het briefje bleek een bankbiljet van hon derd frank te zijn. Blij stapte ik uit en liep het volk maar achterna. Dan kom ik wel goed terecht, dacht ik. Maar bij de kaartjes- controle hield de controleur mij tegen. Nadat iedereen was gepasseerd, nam hij me mee naar boven en bracht me naar het bureau van politie op het perron. Hier moest ik mijn zakken uithalen, want ze waren benieuwd of ik vuurwapens bij mij had. Toen ze tegen mij begonnen te spreken, moest ik de antwoorden schuldig blijven, omdat ik geen Frans sprak, maar tien minuten later verscheen er een Hol lands sprekende politiebeambte en toen kon het verhoor vlot verlopen. Het resul taat was, dat ik 's avonds om kwart voor tien op de sneltrein naar Marseille werd gezet. De reis daarheen verliep verder zon der bijzondere gebeurtenissen en de vol gende morgen om tien uur stond ik op het perron van het station in Marseille en zag een sergeant op me af komen. Hij sprak Duits en gaf mij te kennen, dat het er niet zo best voor me uitzag, want dat ik de vorige avond al had moeten arri veren. Ik legde hem de zaak uit, maar toen ik eenmaal in de kazerne was aan gekomen, ging ik toch de cel in. Daar verbleef ik tot de volgende ochtend, maar na een verhoor door een kapitein werd ik vrijgelaten. Na drie dagen zou ik aan boord gaan van de boot die mij met nog een zestig jongemannen naar Noord- Afrika zou brengen. Op die derde dag moesten wij aantreden op de kazernehof. De kapel speelde het Franse volkslied en daar gingen wijop mars naar de haven. De stoomboot nam ons aan boord en daar vertrokken wij. Op weg naar Oran. (Wordt vervolgd) 7

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 9