DE ONDERNEMINGSRAAD vergaderde Hoe was het jaar 1957 voor de Amstel Brouwerij N.V. De Ondernemingsraad kwam op 29 mei 1958 onder voorzitterschap van jhr. Six van Hillegom in vergadering bijeen. De voorzitter doet mededeling, dat een groet New Yorks radiostation twee maal een vraaggesprek heeft uitgezonden, dat een vertegenwoordiger van het station met ir. van Marwijk Kooy en hem heeft gehad. Tijdens dat vraaggesprek heeft ir. van Mar wijk Kooy een uiteenzetting gegeven over Europees bier, vergeleken met Amerikaans bier, terwijl de heer Six zijn oordeel te kennen heeft gegeven over het Russische en het Amerikaanse paviljoen op de wereld tentoonstelling in Brussel. Dat de naam van de Amstel Brouwerij tijdens dit vraag gesprek niet vergeten is, behoeft geen be toog. De initiatiefnemer tot dit gesprek was de heer White, onze directeur in New York. Er wordt besloten een meer uitge breid verslag in Het Spongat te laten ver schijnen. Het jaarverslag 1957 ligt ter tafel en wordt besproken. Aan de hand van de toelichting van de voorzitter worden vragen gesteld en beantwoord. Daar het jaar 1957, alles bij elkaar genomen, als gunstig kan worden gekenmerkt, zal de gratificatie (na goed keuring van de winstverdeling door de aan deelhouders) hoger zijn dan in het jaar daarvoor. ONZE NAAM IN AMERIKA NAUWER CONTACT MET FILIALEN De vergadering bespreekt de zomercam- pagne 1958, beter bekend als de „pullen actie". De voorzitter vraagt het oordeel der aanwezigen. Velen weten enkele ervaringen naar voren te brengen, waaruit blijkt, dat deze actie goed bij het publiek is ingesla gen. Voorstellen om nog enkele verande ringen aan te brengen worden op hun prac- tische bruikbaarheid getoetst. Aan het personeel zal gelegenheid worden gegeven pullen a raison van 95 cent te kopen en mee te nemen. De hiervoor no dige organisatie zal worden uitgewerkt en mededelingen hierover zullen t.z.t. volgen. De middag in Carré heeft een goede in druk achtergelaten. Men besluit het contact met de filialen te verstevigen doordat de secretaris van de Raad steeds de datum van de volgende ver gadering tijdig bekend maakt, zodat perso neel, werkzaam op de filialen, met wensen of opmerkingen naar voren kan komen, die dan door de Ondernemingsraad eventueel in behandeling kunnen worden genomen. Nadat bij de rondvraag enkele kleine op merkingen van verschillende aard zijn ge maakt, wordt de vergadering gesloten. AIr. J. C. Bossard secretaris Ja, hoe is het ons bedrijf in 1957 nu eigenlijk vergaan? Deze vraag moet ons, als mede werkers, sterk interesseren. Gelukkig kan er een verheugend antwoord op worden gegeven. Want in het jaarverslag deelt de Raad van Beheer mede: „Het is in verschillende opzichten voor onze brouwerij een gunstig jaar geweest. Ons aandeel in de hernieuwde stijging van de binnenlandse omzet van de Nederlandse brouwerijen was alleszins bevredigend. Hoewel de export van Nederlands bier ten opzichte van het vorig jaar een lichte da ling vertoonde, kon onze export het peil van 1956 nog ruim overschrijden. Zoals in ons vorig jaarverslag reeds ver meld, werd door de minister van Econo mische Zaken toestemming verleend per 1 mei de verkoopprijzen te verhogen, zij het dat daarna per 1 augustus de omzetbelas ting werd verdubbeld. Niettegenstaande-de ook in 1957 nog voort gaande kostenstijging is het brutoresultaat derhalve niet onaanzienlijk toegenomen. De omzetstijging in het verslagjaar op zichzelf verheugend heeft aan ons pro- duktieapparaat zeer hoge eisen gesteld, waaraan in het bijzonder gedurende de hit tegolf van juni/juli maar nauwelijks kon worden voldaan". Over onze dochterondernemingen wordt vermeld Poviet Produkten N.Vbehaalde opnieuw Zie pag. 3 1

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 3