Deze maand Wat zijn er toch aardige mensen op de wereld. Stel u voor, dat u met vakantie bent in het buitenland. U drinkt een glas bier en nog een glas bier. Hoe smaakt dat bier hier? vraagt uw vrouw. Uitstekend, antwoordt u. Uw gehele vakantie houdt u zich aan dat bepaalde merk bier. Op de terugreis zegt u tegen uw vrouwja, dat bier was goed daar. Maar schrijft u, thuis gekomen, een brief aan die brouwerij Een dankbrief voor het goede bier dat u genoten hebt? En doet u daar een foto bij, waar uw vrouw en u op staan af gebeeld, omringd door bierflesjes? Nee, dat doet u niet. Zover gaat uw dankbaar heid niet. Daar durven wij om te wedden. Toch zijn zulke mensen er. De brief met de foto, ter staving van deze woorden, ligt voor ons. Het is een heel aardige brief. Van heel aardige mensen. Dat zijn ze ook op de foto, waar mevrouw kwasi verbolgen haar vinger schudt naar haar man. Maar die zit kalmpjes het Amstel bier te drinken en heeft een tiental flesjes bij zich staan. Een kennis heeft die foto ge maakt. Mevrouw heeft de brief geschre ven. Eerlijk, het is meer dan wij ooit zou den doen, hoe lekker het ons ook heeft gesmaakt. PAARDEN I De paarden van Whitbread Company, de enige brouwerij in de City van Londen, gaan na een jaar hard werken met vakantie. Ze hebben in dat jaar niet alleen de bier wagens getrokken, maar ook gestaan voor de koets van de burgemeester van Londen. Zoals te doen gebruikelijk is gaan ze twee aan twee vier weken naar de hoptuinen van de brouwerij in Kent. Wat ze daar gaan doen is ons onbekend. Misschien de mannelijke hopbloesem veror berenDie zijn toch onbruikbaar voor de bierbereiding. In elk geval kan hier met recht gesproken worden van hop, paardje, hop. PAARDEN II In de ochtendzon spannen de spieren van de twee brouwerspaarden zich langzaam wordt de bierwagen tegen de helling van de brug opgetrokken. De eerste bestelling gaat de stad in. Als er voor de verkeers agent op het Weesperplein moet worden gewacht, heeft de bierwagen allang de aandacht gevat van twee kleine jongens, die dartel en uitbundig op het trottoir heen en weer springen. Ze joelen tegen elkaar en tegen de paarden en schreeuwen: „Hup, met de knollen". Vanonder de huif op de bok komt een ge zicht van een voerman en een opgestoken vinger, die hij vermanend schudt, als hij zegt: „Knollen zitten onder de grond, voot de wagen staan paarden". PAARDEN III Door de aankoop van twee bruine vossen van Van Gend Loos is het aantal Am- stel-paarden nu weer op vier gebracht. Zo als men weet is er veel rumoer geweest rond de paarden, toen Van Gend Loos bekend had gemaakt ze te zullen afdanken. Dat rumoer is verstild en lange tijd hebben wij er niets meer van gehoord, tot op 3 mei de laatste paarden in een veewagen weri*\ geladen en naar Utrecht gereden waarCjp op de veemarkt werden verhandeld. Twee ervan zijn in onze stallen terecht gekomen en ze doen goed hun dienst. Ze kennen de stad en versieren haar met hun aanwezigheid, een aanwezigheid die de aandacht trekt van stadsgenoot en toerist. Deze bierreclame kwam van de zittende magistratuur. Mr. L. de Blécourt, de Am sterdamse politierechter, zei bij de behande ling van een bierdiefstal in de haven: „Bier is lekker op een warme dag, maar dan eer lijk bier De heren kregen vijfentwintig gulden boete. Dat is veel geld, want voor dat bedrag hadden zij gemakkelijk hun dorst met bier kunnen lessen en... nog geld overhouden ook. De burgemeester van Amsterdam kreeg onlangs van een Duitse knaap het verzoek om bierviltjes, „want ik ben een hartstoch telijk viltjesverzamelaar". De burgemeester had ze niet, maar nu heeft onze afdeling Publiciteit zich over de brief van de jC^ gen gebogen en inmiddels de viltjes zonden. Overigens weten zowel Neder landse als buitenlandse verzamelaars het adres van onze brouwerij maar al te goed en dagelijks komen dan ook vele verzoeken om allerhande zaken binnen. Degenen die niet in het bezit zijn gekomen van het extra nummer van Het Spongat, dat op 17 mei in theater Carré is uitge reikt, kunnen bij de redactie, afdeling Pu bliciteit, een exemplaar afhalen of aan vragen. 1

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 2