TWEEMAAL AFSCHEID Zaterdagmorgen 3 mei hebben de heren F. Pinkster (smederij) en F. Zorn (kuiperij) wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van de Amstel BrouwerijIn de kantine waren zij met enige familieleden bijeen en daar voerden de heren ir. Van Marwijk Kooy, Stomps, Verspoor, De Graaf, Koolwijk, Koch en Brouwer het woord, terivijl geschenken werden overhandigd. Hierbij was ook een grote ingelijste foto van het bedrijf waaraan de heren zolang hun beste krachten hebben gewijd: de heer Zorn sinds 1922, de heer Pinkster sinds 1923. Na het officiële afscheid werd tijdens het gezellig samenzijn deze foto gemaakt waarop van links naar rechts te zien zijn de heer Zorn en het echtpaar Pinkster. Van deze plaats af willen wij deze beide trouwe medewerkers gaarne nog vele jaren van rust toewensen na hun lange periode van werken. Lof voor Amstel-Calypso „De Amstel brouwerij heeft in samen werking met Philips een 45-toeren-opname uitgegeven, die niet officieel in de disco shops te koop is, maar die vanaf de dag van vandaag steevast op het programma van elke goede juke-box zal staan. Dit plaatje is naar mijn smaak de beste en meest juist getroffen reclame, die ik in de laatste jaren onder ogen heb gekregen van verschillende Nederlandse produkten. Over dit verrukkelijke nat (bedoeld wordt het Amstel bier, red.) bevat de plaat twee even verrukkelijke en strakke calypso's, ge zongen door niemand minder dan Jamaica Johnny... Barhouders van afdelingen, waar dit merk getapt wordt, adviseren wij bij de brouwerij deze opname aan te vragen. Het succes van uw pauze is dan dubbel gegarandeerd Aldus de heer Melle P. Veldhuis in Disco grammen, een rubriek in het maandblad Hier en Nu, een uitgave van Instuif R.K. Jong Nederland. Wij hebben deze prijzen de woorden met bijzonder plezier gelezen en hebben ze daarom gaarne ook aan onze lezers willen voorzetten. Dankbetuiging Hierbij betuig ik mijn hartelijke dank voor de waarderende woorden van de heren Van Marwijk Kooy en Stomps bij gelegenheid van mijn afscheid. De foto's die ik heb ont vangen zullen voor mij een blijvende herin nering zijn aan de Amstel Brouwerij. Ook mijn dank aan alle bazen, collega's en allen die hebben bijgedragen aan het mooie ge schenk en aan de inhoud van de envelop. F. ZORN Vreemde xaken De flessen welke in de bottelarij worden gevuld, ondergaan eerst een grondige rei niging. Draaiende borstels maken de fles sen in- en uitwendig schoon. Daarna worden zij vóór het vullen gecon troleerd. De vreemdste zaken treffen de controleurs vaak in de flessen aan. Zo werd dezer dagen een 45 cl pul ontdekt waarin vijf tandenborstels waren gestoken. Ze wa ren er niet uit te verwijderen. Gevolg: een onbruikbaar flesje. Vreemde zaak. 21

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 23