Bier lach AMSTEL BIER IN HONGKONG In haar nieuwe kantoorgebouw heeft onze agent in Hongkong een ten toonstelling gehouden van de Ne derlandse produkten die zij in de kroonkolonieAnvoert. Voor het Am- stel bier was 'n aantrekkelijke stand ingericht, alsmede een fraai toon- bankje, waar de bezoekers een glas bier konden drinken, dat hun werd geserveerd door een Chinees meisje. Op maandagmorgen 19 mei j.l. opende de Nederlandse consul-gene raal, dr. W. J. Cator, de tentoon stelling officiëel. 's Middags waren alle Nederlandse gezinnen die in Hongkong wonen, tweehonderd in getal, uitgenodigd, van wie velen van hun belangstelling blijk gaven. De Hongkongse pers was enthou siast en flitsen van de opening zijn via de televisie uitgezonden. Gedurende de vijf dagen durende tentoonstelling heeft het Chinese meisje 240 flessen Amstel bier uit geschonken aan de voornamelijk uit Chinezen bestaande bezoekers, die nu ons bier proefden, velen voor het eerst. In de goede oude tijd komt een boertje op de ochtend van een marktdag in een groot café te Aken. Hij haalt zijn boterham voor de dag en zegt: „Ober, 'n glas bier!" De ober, bezig in zijn huisjasje het buffet te poetsen, beweegt zich niet van zijn plaats en roept: „Pilsener?" „Neen", zegt het boertje. Ober: „Münchener?" Boertje: „Neen". Ober: „Dortmunder?" Boertje: „Neen, je raadt het toch niet, ik zal 't je maar verklappenik kom van Wür- zelen. (Würzelen is een klein plaatsje on der de rook van Aken). „Zeg ober, wat ziet dat bier er troebel uit". „Troebel, meneer, bestaat niet. Misschien is 't glas een beetje vuil". 15

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 17