4 Terugblikken naar 17 mei 1958 Pas als theater Carré vol is, ziet men hoe groot het is. En vol was het op zaterdag 17 mei j.l., toen alle Amstel medewerkers hij een waren om kennis te nemen van een actie die tot dan toe geheim gehouden was. „Ik kom door het hele bedrijf heen", zei ons iemand in de pauze, „maar ik heb niet gemerkt, dat er iets gaande was". Nu onze pullenactie in volle gang is en wij terugblikken op die zeventiende mei, is het haast onvoorstelbaar, dat het geheim tot het laatste toe een geheim is gebleven. Eigenlijk behoeven wij over deze middag niet veel meer te zeggen dan dat hij ge slaagd is. Zeer geslaagd zelfs. Dat is mede te danken aan het feit dat men op zo prettige wijze uit de droom werd geholpen omtrent hetgeen in de uitnodigingsbrief verzwegen was. Verzwegen moest worden. In hun enthousiasme om toch vooral op tijd te zijn, zijn ettelijke medewerkers bij de deur van Carré de stad weer ingestuurd, omdat ze een half uur te vroeg waren. Gelukkig was het mooi weer en we had den hen graag binnengelaten, ware het niet, dat de generale repetitie nog aan de gang was. Ja, wat is Carré groot als het vol is. En hoe moeilijk zijn de uiterste rangen bereik baar voor een spreker, die niet over vol- eVJirElT doende hulp van luidsprekers beschikt, zoals jhr. Six van Hillegom heeft onder vonden bij zijn openingswoord. Enigen die heel hoog gezeten waren bleken zo begerig het woord van de heer Six te horen, dat zij hem aanmaanden luider te spreken. Gelukkig was het euvel snel verholpen en het programma kon volgens plan verlopen. Daar waren The Ramblers, die nog niets van hun faam als showorkest hebben in geboet, daar was Tobi Rix, een en al frats en grap, daar was de rijzige Jonglisto, veel te vaardig voor het oog en daar was een van alle humor gespeende doctorandus, die dreigde een anticlimax te worden. Dreigde, want toen wij gedurende zijn openingswoorden de zaal rondkeken, lieten verscheidenen het kopje hangen, begonnen rond te kijken en staken zuchtend een sigaret op. Dat het een aanloop was tot onze Amstelshow, werd enkele ogenblikken later duidelijk en bij de eerste kreten van de z.g. inspecteur, veerde de belangstelling op om gespannen te blijven van het mo ment af, dat de heer Van Maaren op het toneel verscheen om met de doctorandus van gedachten te wisselen, tot het ogen blik dat de pauze begon en de hele show als een bonte reeks plaatjes was voorbij gegaan. De show waarop een kleine twintig eigen mensen weken hadden gerepeteerd en die 17 MEI: GROTE INJECTIEDAG Zo zag de heer Van Soest, van wie wij in het aprilnummer een tekening opnamen, de grote bijeenkomst van het personeel op 17 mei: een dag waarop een grote dosis Amstel Enthousiasma werd toegediend. 10

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 12