DE EERSTE STEEN Toen wij onlangs met een Amerikaans echtpaar door het bedrijf wandelden kwa men wij ook bij de eerste steen, die in de gevel van de mouterij te zien is. Toen wij het echtpaar op deze oude steen wezen, werd onze aandacht bijzonder getroffen door de datum: 11 juni 1870. „Deze steen is vandaag precies 88 jaar geleden gelegd", zeiden wij langs onze neus weg. Het echt paar was getroffeninderdaad, op de dag af. Achtentachtig jaar geleden, het was een zaterdag, reed een klein jongetje nau welijks een kleuter, want hij was twee jaar met vader en moeder in een koets over de hobbelige keien van Amsterdam naar de rand van de stad. De kleine jongen was jhr. Ernest de Pesters en hij was op weg naar een belangrijk karwei: het met selen van de eerste steen, die moest dienen tot schraging van de brouwerij, die zijn vader met de heer Yan Marwijk Kooij had opgericht. Het kereltje is, toen hij eenmaal een kerel geworden was, directeur van ons bedrijf geworden. Enkele jaren geleden is hij ge storven op de leeftijd van zevenentachtig jaar. De brouwerij, die hij jaren heeft ge diend is inmiddels binnenin de stad komen te liggen, de hobbelige keien zijn ver vangen door asfalt, de mouterij heeft zich van de brand in 1902 hersteld, maar de steen is dezelfde gebleven, achtentachtig jaar lang. VROEG De eerste aanvraag voor een rondleiding door ons bedrijf voor 1959 is binnen. Een verenigingssecretaris die een datum wilde afspreken voor een excursie moest teleur gesteld worden omdat de door hem aange vraagde dag reeds bezet was. „Reserveert u deze dag dan maar in 1959", schreef hij. De moeilijkheid is, dat er nog geen af- sprakenagenda voor 1959 in huis is. Na tuurlijk is deze dag op andere wijze ge reserveerd. Deze was nog vrij 8

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 10