d 4444 Het postbusnummer voor de pullenactie „Voor de bestellingen die Neder land zal doen op de Amstelpullen heeft P.T.T. een speciale postbus gebouwd en die het nummer 4444 gegeven. Dat is gemakkelijk te onthouden". Dit vertelde ons de heer C. Boer, die op het hoofdkantoor belast is met de organi satie en de uitvoering van de verzending. „Iedere morgen halen wij de inhoud van deze nieuwe postbus op en beginnen dan te controleren of de waardemerken de in rood gedrukte hoofdletter A, die op het midden van de achterkant van het etiket is gedrukt en de extra-postzegels zijn geplakt. Al naar gelang de toevloed van de bestellingen, zullen dan een of meer medewerkers de adressen op de eti ketten gaan tikken. Deze etiketten zijn in twee stroken van vier gedrukt en geperfo reerd. In het magazijn worden de etiketten op de doosjes geplakt. De pullen zijn stuk voor stuk verpakt in kartonnen doosjes, die stootvast zijn. We hebben deze ver pakking gecontroleerd en vastgesteld, dat zij bij normaal postvervoer een behoorlijke bescherming van de pul vormen, zodat deze onbeschadigd bij de geadresseerde aan komt". Worden er postzegels op de doosjes geplakt „Nee, onze getypte plakadressen worden door de medewerkers op de postkamer met de frankeermachine voorzien van de ver eiste portwaarde". Hoe worden de doosjes verzonden? Als postpakket, als drukwerk of als brief? „De pullen worden als brief verzonden en daarom hebben wij ervoor gezorgd dat het gewicht beneden de vijfhonderd gram blijft. Wij kunnen dan met een frankering van vijfenveertig cent volstaan. Als postpakket zou het iets goedkoper zijn, maar daar staat tegenover dat er dan voor elke pul een adreskaart geschreven zou moeten worden. Dat is extra-werk, dus extra-kosten". Wanneer kunnen de spaarders hun pul in huis hebben? „Wij streven ernaar dat ieder binnen vier dagen na de aanvraag zijn pul in huis heeft. De aanvragen van 's morgens moe ten de volgende dag als pullen de deur uit. Dan kan ieder tevreden zijn. Als het stormloopt met de aanvragen zullen we alle zeilen moeten bijzetten, maar we blijven streven naar de genoemde termijn". Gaat er nog een briefje bij de pul? „Ja, wij sluiten een briefje bij, gedrukt uiteraard, waarin wij de geadresseerde o.a. opwekken direct te gaan sparen voor de volgende pul". Ook vroegen wij de heer Boer hoe het nu eigenlijk gaat met de extra-postzegels. „Eenmaal per maand kunnen wij het extra porto bij P.T.T. gaan inwisselen. Hiervoor moeten wij natuurlijk een bepaald bedrag aan administratiekosten betalen". - Hoeveel pullen denkt u te zullen ver sturen „Ik heb geen idee. Als ik het wel had, zou het de zaak natuurlijk aanzienlijk ver eenvoudigen. We kunnen reeds een paar dagen na het bekend worden van het A- geheim de eerste kaarten verwachten, want er zijn altijd vlugge mensen. Maar in welk tempo ze zullen blijven binnenkomen is een ander geheim". Wanneer zal dat geheim ontpuld wor den? Is dat niet iets meer dan alleen maar een verschrijving 11

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 13