WANNEER GAAN WU VOETBALLEN BIJEENKOMST CARRÉ Het gehele personeel heeft toch de datum van 17 mei a.s. genoteerd? De directie rekent op aller komst. Brief aan de redactie. Geachte redactie, In een hrief aan de redactie (Spongat, maart j.l.) lees ik in het stukje van de heer Vos dat hij mij zou willen bombarderen tot trainer van een op te richten voetbal club der brouwerij. Ik dank de heer Vos voor zijn goede be doelingen, maar hij heeft niet gedacht aan mijn werkzaamheden. Met de ploegen dienstmensen, tot wie ik behoor, is het moeilijk een clubverband aan te gaan. Vanzelfsprekend zou ik wel in mijn vrije uren beschikbaar willen zijn voor een ge zonde sportvereniging en daarbij ga ik niet alleen af op voetbal. Laten we zeggen dat er voldoende animo zou zijn (tot mijn spijt is dat volgens de opgaven bij mij heel erg tegengevallen) en deze mensen trouw de trainingsuren zouden bezoeken, dan zouden ze vele uren zonder de trainer zitten indien ze mij aan stelden. Ik geloof indien er werkelijk een gezonde sportclub zou kunnen worden opgericht, er zeker iemand van de oudere heren welke normale arbeidsuren hebben, bereid zou zijn de jongere garde te helpen, zo mede dat er op hulp van de directie ge rekend kan worden. Maar laten de vele voetballers die enige maanden geleden allen wilden voetballen en voelen voor een gezonde sportclub zich eerst eens aan melden. Dat is de hoofdzaak Hoogachtend, J. Moes Wij danken de heer Moes voor zijn uit voerig schrijven en mogen wel verklappen dat hij vijf aanmeldingen heeft gekregen „van moedige mannen", zoals hij ze noemt. Maar hoe moedig deze mannen dan ook mogen zijn, met zijn vijven vormen ze nog geen elftal en dat moet het toch echt wor den, willen we een partij voetbal spelen. Kijken we nu eens even naar het elftal dat zaterdag 12 april was opgesteld tegen de Bisons. Een elftal dat geheel uit men sen van de brouwerij was samengesteld. Van deze elf heeft er zich één aangemeld bij de heer Moes. Moeten wij nu aan nemen, dat de negen anderen zich niet beschikbaar stellen voor een bedrijfselftal Goed, de meesten spelen al in een club, maar daarom kunnen ze toch wel in een brouwerij-elftal meedoen? Gebrek aan tijd kan hier geen rol spelen, want het bedrijfs elftal zal heus niet elke week een wedstrijd hoeven te spelen. En de training voor de eigen club is toch ook goed voor het spelen in bedrijfsverband? Bovendien, als we een man of zestien bij elkaar brengen, zouden er steeds een stuk of drie zich niet beschikbaar hoeven te houden voor een wedstrijd. Kunnen we het zo plooien dat dit drietal steeds wisselt, dan heeft ieder op zijn tijd gelegenheid om langs het lijntje te staan. En de rest, zult u vragen? Wat gebeurt er als we de mensen bij elkaar hebben? Waar in spelen we dan en op welk veld? Wie zorgt er voor de leiding? En zo zijn er meer vragen. Maar die zijn op het ogen blik niet zo belangrijk als de kwestie van de spelers. Daarom: eerst moeten de spe lers er zijn. dan kunnen we over de rest gaan praten. Eerst een hand, dan een vuist. Of in dit verbandeerst een elftal, dan een veld. VABB tien jaar De Verenigde Amsterdamse Bedrijfsbiljart- verenigingen, VABB, waarbij ook de Am- stel Brouwerij is aangesloten, hebben zater dag 12 april j.l. hun tienjarig bestaan gevierd, 's Middags was er een receptie in café-restaurant De Drie Baarsjes en 's avonds was de zaal van Marcanti geheel gevuld met feestvierders, voor wie een programma werd uitgevoerd, dat werd ge volgd door een bal. Het was voor het bestuur van de VABE en zijn voorzitter, de heer J. Beekman van onze afdeling Publiciteit, een grote dag, waarop duidelijk aan het licht is getreden hoe goed de band is, die door de vijftien afdelingen en hun 298 leden, is gelegd. 7

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 8