WIJZIGING PENSIOENREGELINGEN Op de mededelingenborden is kortgeleden een aantal wijzigingen in de statuten en het pensioenreglement van de Stichting Pensioenfonds van de Amstel Brouwerij N.V." gepubliceerd. De uitslag van het inmiddels gehouden referendum is, dat deze wijzigingen nu zijn aangenomen door de deelhebbers. Wij laten hieronder de betreffende mededeling volgen. Het bestuur van uw Pensioenfonds heeft enige wijzigingen aangebracht in de Sta tuten en het Pensioenreglement. Het eerste wijzigingsblad houdende wij zigingen van Statuten en Pensioenreglement betreft enige redactieverbeteringen en toe voegingen die in hoofdzaak werden voor geschreven door het Departement van So ciale Zaken en geen verder commentaar behoeven. Het tweede wijzigingsblad houdende wij zigingen alleen van het Pensioenreglement bevat de aanpassing van het Pensioen reglement aan de bepalingen van de Alge mene Ouderdomswet en de verbeteringen in de pensioenregeling, die door de in voering van de A.O.W. mogelijk werden. Deze verbeteringen zijn de navolgende: a. Voor het te bereiken pensioen zullen 35 dienstjaren kunnen meetellen i.p.v. 30 jaren zoals voorheen. Het pensioen kan dus mits men voldoende dienst jaren heeft, oplopen tot 70% van de gemiddelde pensioengrondslag van de 35 beste jaren. b. Als pensioengrondslag over alle achter liggende dienstjaren wordt voor de be rekening van het pensioen de pensioen grondslag genomen die voor ieder gold op 31 december 1956. c. De maximum grenzen, die in de ver schillende groepen aan het te bereiken pensioen gesteld werden zijn verhoogd tot resp. werknemers vallende onder de C.A.O. 3.300,— beambten 4.950, afdelingschefs 6.600, stafleden 9.900, Op de aldus berekende pensioenen komen in mindering eventuele ouderdomsrenten, en van de A.O.W.-uitkering 22/7 per dienstjaar dus maximaal 80 Dit betekent dat men dus bij 35 dienst jaren 20 van de A.O.W.-uitkering ont vangt boven de 70 van de gemiddelde pensioengrondslag. De deelhebbers van de Stichting „Pensioen fonds van de Amstel Brouwerij N.V." heb ben het recht zich over de door het Be stuur vastgestelde wijzigingen in de Sta tuten en het Reglement uit te spreken. Stembiljetten hiervoor waren verkrijgbaar bij de heren Van de Garskamp en Dal molen. Deze mogelijkheid tot inleveren van deze biljetten bestond tot zaterdag 19 april j.l. HET BESTUUR VAN DE STICHTING „PENSIOENFONDS VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V." Mr. E. J. Egberts, secretaris Voor de gepensionneerden krachtens de oude pensioenregeling zijn door de directie overeenkomstige wijzigingen vastgesteld. De betrokkenen krijgen allen persoonlk be richt in hoeverre deze wijzigingen hun pensioen zullen beïnvloeden. Proeven met Bier in blik De Krueger brouwerij zal samenwerken met de American Can Co. om proeven te nemen met blikjes als bierverpakking. Het doel dat wordt beoogd is het vermijden van de last en de kosten veroorzaakt door het weer terugkrijgen van de lege flessen, die tot nu toe de gangbare verpakking zijn. Speciale bottelapparatuur zal moeten wor den geïnstalleerd. Blikjes zullen zo goed koop zijn dat ze na geb'uik kunnen worden weggeworpen. Dit bericht uit een Amerikaanse krant van 13 september 1933, bewijst dat de Ameri kaanse brouwers, hoewel de drooglegging nauwelijks tot het verleden behoorde, niet bij de pakken neerzaten. Twee jaar nadat in Nederland de brouwerijen met het bottelen van bier waren begonnen, wordt in Ameri ka een aanvang gemaakt met het inblikken van bier. 23

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 24