Algemene jaarvergadering De jaarlijkse algemene vergadering van het Ondersteuningsfonds voor Werklieden in dienst van de Amstel Brouwerij N.V. werd gehouden op maandag, 14 april 1958, des namiddags om 5.15 uur in de ontvang- kelder der brouwerij. De agenda luidde 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Financieel verslag van de secretaris penningmeester. 4. Verslag van de kascontrole-commissie. 5. Verkiezing bestuursleden en plaatsver vangende bestuursleden. 6. Rondvraag. Het bestuur, bestaande uitde voorzitster Mej. H. A. Bosker; de secretaris-penning- meester G. J. v. d. Garskamp; de vaste leden F. Pinkster, le commissaris; H. J. v. d. Laan, 2e commissaris; A. Verloop en de plaatsvervangende leden B. A. Dammers en C. J. Meijer, benevens twaalf deel nemers, waren bij deze vergadering aan wezig. Mej. Bosker opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom en sprak haar teleurstelling uit over de geringe op komst. Zij verzocht de secretaris-penning meester de notulen van de vorige vergade ring te willen voorlezen, welke werden goedgekeurd en getekend. Het financieel verslag over 1957, waarvan aan ieder der aanwezigen een exemplaar was uitgereikt, werd door de secretaris penningmeester voorgelezen en nader toe gelicht. In 311 gevallen werden uitkeringen ver strekt tegenover 425 gevallen in 1956. De uitgaven overtroffen de ontvangsten in het verslagjaar met 9,40, zodat de kaspositie per 31 december 1957 vergeleken met die per 1 januari 1957 gehandhaafd bleef. Het nominale obligatiebezit van het fonds was onveranderd gebleven; de koerswaarde per 31 december 1957 was echter in verge lijking met 1956 1327,25 teruggelopen. De heer Verhaar merkte op, dat er een achteruitgang te constateren valt in de vergoeding voor bijzondere tegemoet komingen aan de gepensionneerden. Ook het totale aantal vergoedingen is van 425 tot 311 gevallen teruggelopen. Hij stelde het bestuur de vraag, of dit een gevolg is van de geringe middelen, die het fonds ter beschikking staan en of in verband hiermede wel alle aanvragen om vergoe ding konden worden toegewezen. ONDERSTEUNINGSFONDS Mej. Bosker deelde mede, dat aan alle aanvragen kon worden voldaan. Van de 50 vergoedingen voor ziekte en versterkende middelen waren er 30 aan gepensionneer den verstrekt. De vergoedingen voor gebit ten en tandheelkundige behandeling en voor brillen waren in totaal belangrijk lager, terwijl de bijzondere tegemoet komingen aan gepensionneerden Paas- en Kerstgiften betreffen, die door spreekster zelf in overleg met het bestuur werden vastgesteld. De heer De Vries nam er nota van, dat de koerswaarde van het effectenbezit met ruim 1.300,is teruggelopen en gaf het bestuur in overweging toch vooral de aan vragen om ondersteuning in dit verband niet af te wijzen. De secretaris-penningmeester deelde mede, dat de nominale waarde van het obligatie- bezit ongewijzigd is gebleven, zodat, wan neer de stukken door uitloting a pari ver zilverd worden, de lagere koerswaarde der obligaties daarbij geen rol speelt. Mej. Bosker bracht verder nog naar voren, dat de directie via het Ondersteuningsfonds de gepensionneerden nog in speciale geval len tegemoet komt, hetgeen voor dezen zo wel als voor het fonds een zeer belangrijke en te waarderen steun is. De kascontrole-commissie, welke bestond uit de heren S. J. Zevenster en J. Hen driks, bracht schriftelijk rapport uit, waar bij zij haar bevindingen omtrent het onder zoek der boeken over het afgelopen jaar had neergelegd. De commissie verklaarde daarin het kas boek met de daarbij behorende bescheiden HENGELO Geen ijsfabriek meer Sinds vorige maand bezit ons filiaal Hengelo geen ijsfabriek meer. Na meer dan dertig jaar „stompen" zwijgt de trouwe compressor, want door slijtage van de fabriek en de verminderde vraag naar staafijs was het bestaan van de ijs fabriek niet langer verantwoord. Het sloperswerk is voor zestig procent ver richt door het eigen personeel, maar de bouw van een werkplaats en een garage, die voor de ijsfabriek in de plaats zijn gekomen is uiteraard uitbesteed. Ons bier in de kelders te Hengelo wordt nu elektrisch gekoeld door middel van een snelverdamper. 20

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 21