N T C-ABONNEMENTEN SEIZOEN 1958/1959 (sept. t\m mei Bij ondergetekende zijn wederom prospectussen verkrijgbaar voor de abonnementen van het NEDERLANDS THEATER CENTRUM. Deze abonnementen geven recht van toe gang tot toneel-, ballet-, opera-i, operette- en filmvoorstellingen, concerten, lezingen en cursussen op kunstgebied. Voor elck wat wils dus en tegen sterk gereduceerde prijzen. N.T.C.-abonnementen bieden het grote voordeel, dat zij in 10 achtereenvolgende maan delijkse termijnen betaalbaar zijn. De inschrijving van abonné's sluit op 10 mei a.s. Van Vrede, Boekhouding Hoofdkantoor. BIER IN HET SPREEKWOORD Bier maakt het onderwerp uit van vele Duitse spreekwoorden en het tijdschrift Brauwelt heeft er onlangs enkele tientallen van gepubliceerd. Hier volgen er enkele die wij of letterlijk hebben vertaald of naar de geest hebben weergegeven. Bij bier zijn er veel dappere mannen. Bier op wijn is venijn, wijn op bier geeft plezier. Bier en brood is goed voor hongersnood. Bier en brood maakt wangen rood. Het bier is niet voor de ganzen gebrouwen. Bier dat de soldaat weggeeft is zuur. Goed bier is beter dan slechte wijn. Half bier, half plezier. Men kan niet brouwen en bakken tegelijk. Zoals men het gebrouwen heeft, moet men het drinken. Hij brouwt meer dan hij kan drinken. De beste brouwer maakt weieens slecht bier. Intelligentie zuipt, domheid vreet. Een goede kelder bouwen is half goed bier gebrouwen. Bloemen en Humor In het februari-nummer van Wij van Fi nanciën, maandblad voor het personeel res sorterende onder het ministerie van Finan ciën, troffen wij onder bovenstaande titel het volgende stukje aan (als sluitstuk van het verslag over de opening van het Cen trale Belastinggebouw) Er is daarvoor waren wij in Amsterdam ook hartelijk gelachen. Zelfs om de fraaie bloemenhulde (een van de vele) van een bekende bierbrouwerij, die het zo zei „Proficiat, sed memento Bont pastoris est tondere pecus non de- glubere" en dit ondertekende met: „Pecus proxima". Vrij vertaald: „Van harte gelukgewenst doch denk eraan: Een goede herder scheert zijn schaapjes doch vilt ze niet. Een na burig schaap." Onze minister had het een wrang mopje kunnen achten. Toen hij de bloemenfles bewonderde lachte hij, als oud-Amsterdam- mer zijn schaapjes kennend, er eens harte lijk om. Geen drankadvertenties Van de 1.757 kranten in de Verenigde Staten zijn er 217 die geen advertenties voor alcoholhoudende dranken opnemen. (Christian Science Monitor) M .1, Nieuwe agent in Italië De heer dr. Enrico Wax te Genua is onze nieuwe generaal-agent voor Italië geworden. Bij een bespreking welke in maart op het hoofdkantoor werd gehouden, kwam op de afdeling Export deze foto tot stand, waarop van links naar rechts te zien zijn de heren dr. Wax, jhr. Six van Hillegom en Peters. 18

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 19