Zevende Studie-conferentie van de NEDERLANDSE BROUWERIJEN Te Noordwijk is op maandag 31 maart en dinsdag 1 april j.l. in het Palace Hotel de zevende studieconferentie van de Neder landse brouwerijen gehouden. Zij werd ge opend door de voorzitter van het Centraal Brouwerij Kantoor, dr. L. G. Kortenhorst. Prof. dr. J. Kymmell, chef van de directie Integratie Europa van het Ministerie van Buitenlandse Zaken en hoogleraar in de in ternationale economische betrekkingen aan de Economische Hogeschool te Rotterdam sprak over de Europese Integratie. De con ferentie stond geheel in het teken van de Europese samenwerking, hetgeen ook tot uiting kwam in de inleiding van drs. P. L. justman Jacob, secretaris van de Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staalfa brieken N.V. te Velsen, getiteld„Inte gratie wel en wee". De volgende dag hield mr. A. A. Vriesen- dorp een korte beschouwing over De Spe cifieke Betekenis van de E.E.G. voor de Nederlandse Brouwerijen. De groepscommissies gingen hierna in dis cussie en aangezien uiteraard ook de Am- stel Brouwerij op deze conferentie was ver tegenwoordigd, werden deze heren, twaalf in getal, over de tien discussiegroepen ver deeld. Het waren de heren jhr. Six van Hillegom, mr. E. J. Egberts, P. Kranen- berg, mr. W. P. A. van Voorst van Beest, ir R. van Marwijk Kooy, mr. J. M. Elink In een hoekje spreken wij even met een onderofficier. Het bier smaakt hem goed. „Ik maak zelf bier", deelt hij ons mede. En als wij hem verwonderd aankijken, vervolgt hij„Ja, ik ben een huisbrouwer en maak acht liter tegelijk. Ik haal wat mout bij een brouwerij en maal het, een zwaar karwei. Dan brouw ik en giet het in flesjes, waarin ik eerst een klein beetje suiker heb ge daan voor de gistwerking „En hebt u weieens een echte brouwerij ge zien?" vragen wij. „Nee", zegt hij stralend. En terwijl de ma trozen elkaar de loef trachten af te steken met het uitbrengen van toasts, loopt een welgedane onderofficier door het brouw huis en ziet toe hoe bierbrouwen in het groot gaat. De bussen verlaten bijna leeg de brouwerij, want ieder gaat zijns weegs. Het bier is zo lekker, de stad is zo groot. En het is ten slotte feest Schuurman, mr. J. C. Bossard, J. A. H. Peters, G. A. Poelenije, R. M. Wijdeveld, mr. P. A. W. M. Verbeek en P. J. G. Duysens. Na de groepsdiscussies werden vragen ge steld aan een forum, waarin ook onze ad junct-directeur, mr. E. J. Egberts, zitting had, die lid is van de E.E.G.-commissie van het CBK. Bnouvronijtcntoonstelling In Gent zal in het Palais des Fêtes van 10 tot 25 mei a.s. de derde Internationale Brouwerijtentoonstelling worden gehouden. De drie afdelingen omvatten a. outillage voor brouwerijen en gistingbe- drijven b. meubelen en outillage voor café's en restaurants c. transportmiddelen. In Knokke-Le Zoute wordt van 12 tot 17 mei a.s. het derde Internationale Congres van Gistingsbedrijven gehouden. Bekende figuren op het gebied van de brouwweten- schap in Europa zullen het woord voeren. Het algemene thema van het congres is De technische en wetenschappelijke voor uitgang in de bierbereiding gedurende de laatste vijftig jaar. 14

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 15