Miniatuur bi er i ui! voor Ir. R. van Marwijk Kooy Ons in de Brouwerij liven na vijven donderdag 6 februari hebben enige leden van de Klaverjasclub Amstel Brouwerijonder leiding van voorzitter Beers, de heer ir. R. van Marwijk Kooy in zijn kantoor een geschenk aangeboden uit naam van de KJC ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan. Tien jaar is een lange tijd voor een bedrijf sklaverjasclub en de heer Van Marwijk Koo) had altijd veel belangstelling voor de klaverjassers getoond en hun zijn steun nooit onthouden. De delegatie bestond, behalve uit de reeds genoemde voorzitter, uit de heren W. Koolbergen (schipper) en H. Diederich (smederij) en deze waren vergezeld van de heer W. Keijer (loodgieter), die, hoewel geen lid meer van de club, er deze keer wel degelijk bijhoorde. Hij had namelijk het geschenk vervaardigd. Toen dit be hoedzaam uit een grote doos werd gelicht, bleek het een miniatuur bierzuil te zijn. de kolom met dwarsstuk en twee kranen die op de tapkasten onontbeerlijk is als het gaat om een heerlijk pilsje te schen ken. Met gerechtvaardigde trots bood de heet Beers dit aan de heer Van Marwijk Kooy aan, onder het uitspreken van zijn dank namens de club bij het beëindigen van zijn tweede lustrum. Het werkstukje viel bij de heer Van Mar wijk Kooy bijzonder in de smaak en hij informeerde onmiddellijk bij de heer Keijer hoe deze enkele netelige construc tiedetails van het zuiltje had opgelost. ,,Het krijgt een plaatsje in mijn huis", aldus de heer Van Marwijk Kooy, „maar ik zal het eerst nog een poosje laten staan om het door de mensen hier te laten be wonderen". Bij een glaasje bier en een sigaar werd nog even nagepraat en de heer Keijer ver telde dat hij ongeveer acht avonden, ruw weg twaalf uur over het zuiltje had ge daan. De heer Van Marwijk Kooy „tapthet eerste bier uit het hem zo juist overhan digde bierzuiltje; v.l.n.r. de heren J. Beers W. Keijer, H. Diederich en W .Koolbergen. In dienst getreden: Amsterdam Mej. W. A. A. Uyttenbroek, laboratorium, J. G. Kremer, expeditie Burgerlijke Stand Gehuwd: Amsterdam Mej. A. Faber met F. Pietersma Geboren: Amsterdam Margaretha Johanna Maria, d. van J. Bou quet, smederij Freddy, z. van L. M. Slisser, bottelarij Theodora Maria, d. van H. A. M. Berk, ijsfabriek Rotterdam Johannes Bernardus, z. van J. B. Jansen, bierleidingmonteur Groningen Jantje, d. van E. Piëst, inspecteur Heerlen Christianne Maria Oswald, d. van P. J. G. Duysens, Heerlen.

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 8