N.V. Drankenhandel Noord-Limburg geopend HET EERSTE BIER tapte burgemeester Van Kempen ter gelegenhei.l van de offi ciële opening van de N. V. Drankenhandel Noord- Limburg i o. te Lottum. De gelaatsuitdrukking van de heer Aartse Tuyn liegt er niet om: Het wotdt een prima glas bier, burgemi ester. Burgemeester J. W. van Kempen van Grubbenvorst heeft zaterdag 1 februari j.l. in Lo:tum (dat tot de gemeente Grubben vorst behoort) op originele wijze de ope ning verricht van de N.V. Drankenhandel Noord Limburg, Markt 13 aldaar, door het eerste Amstel bier te tappen. Aan de oprichting van deze N.V. heeft de Amstel Brouwerij haar medewerking ver leend en behalve Amstel bier zullen ook gedistilleerd en alcoholvrije dranken in het noorden van Limburg worden ver kocht. De burgemeester was niet de eerste nota bele die het pand op die dag betrad, want ru:m een uur voordat de eerste genodig den binnenkwamen had de pastoor de bedrijfsruimten al ingezegend. Jarenlang is hier het hotel van de heer F. H. Gooren gevestigd geweest. Nu is het café gesplitst in twee lokalen, waarin kantoor wordt gehouden en de erachter gelegen recreatieruimte, waar menige Noordlimburgse jongeling zijn uitver korene ten dans heeft gevraagd, is nu ver anderd in een opslagruimte. Maar op de ochtend van die eerste februari was er, na dagen hard werken, weer een recreatie ruimte van gemaakt, want hier werden de gasten verzameld, velen (o.w. vertegen woordigers van zakenrelaties en afnemers) van dichtbij en veraf waren gekomen om de directeur, de heer P. Gooren (zoon van F. H. Gooren) en de commissarissen geluk te wensen met de opening. Van de Amstel Brouwerij waren o.m. aanwezig de heren ir. R. van Marwijk Kooy, Van Voorst van Beest, Kranenberg en Bossard. Nadat de heer Kranenberg de burgemeester het woord had gegeven, sprak deze er in eer ste instantie zijn spijt over uit, dat Lot tum een recreatieruimte was kwijtgeraakt, maar toch begroette hij met blijdschap deze N.V., die ongetwijfeld werkgelegen heid zou scheppen in dit dorp onder de rook van Venlo. De burgemeester tapte toen het eerste bier en de heer Kranen berg sprak namens de Amstel Brouwerij enige toelichtende woorden naar aanlei ding van het ontstaan van dit nieuwe drankdistributiecentrum. Het samenzijn dat na de officiële opening volgde verliep zoals wij dat in Limburg gewend zijn: ongedwongen en genoeglijk. En hoewel het noodbuffet er niet voor niets heeft gestaan, behoefde de voorraad in de koelcel (maximumcapaciteit 250 vaten) niet te worden aangesproken. 6

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 7