Uitbreiding brouwerij Amsterdam Nieuwe Brouwerij in Jordanië TWEE LEZINGEN DIE GROTE BELANGSTELLING ONDERVONDEN Donderdag 30 januari j.l. om acht uur vulde de kelder zich met personeelsleden, van wie sommigen waren vergezeld van hun dames. Zij ivaren gekomen om te luisteren naar de heren ir. R, van Marwijk Kooy en H. Verspoor, die zouden spreken respectievelijk over de uitbreiding en verbouwing van de brouwerij te Amsterdam en over de in aan bouw zijnde brouwerij in Jordanië. De heer J. Schermelé, die in zijn kwaliteit van lid van de ondernemingsraad deze avond opende, zei dat in de laatste vergadering van deze raad de wens was geuit over de beide onderwerpen iets meer te horen. Dat dit verzoek niet op losse grond was gedaan, bleek wel uit de vele belangstellendendie de kelder geheel vulden. Behalve de reeds vermelde echtgenoten, waren er van het hoofdkantoor ook enige dames gekomen en zelfs enkele gepensioneerden gaven blijk van hun belangstelling. Zij die spraken De heren R. van Marwijk Kooy en H. Vers-,-oor De heer Van Marwijk Kooy sprak er zijn vreugde over uit, dat de wens naar voor lichting over de voorgenomen uitbreidin gen naar voren was gekomen: avonden a.s deze zijn nuttig om de onderlinge band te verstevigen. Enige punten uit de lezing (met lichtbeel den) van de heer Van Marwijk Kooy laten wij hier volgen. Waarom zijn de uitbreidingen nodig? Bezien wij de indexcijfers van het bier- verbruik in het binnenland sinds 1950, dan komt een stijging van honderd pro cent tot uiting: 1950 100, 1952 105, 1953 120, 1954 132, 1955 161, 1956 174, 1957: ruim 200. Het is duidelijk, dat, daar de Amstel Brouwerij haar aandeel van deze stijging heeft, zij moet meegroeien. Daarom zijn de uitbreidingen noodzakelijk geworden. Daar het terrein van de brouwerij be perkt is, zal dus een bestaand gedeelte moeten worden afgebroken om op die plaats iets nieuws te laten verrijzen. De oude smederij en de schilderswerkplaats, met alles wat daaronder gelegen is, zullen worden afgebroken. Wat dus in deze ruimten is ondergebracht (zoals bijv. de filterkelder) zal moeten worden overge plaatst, want het bedrijf moet ongestoord doordraaien. Is alles verplaatst dan kan met de sloop worden begonnen. Op het vrijgekomen grondoppervlak van 625 m2 zal gebouwd worden een filter kelder met daarboven een legkelder. In deze laatste zal raatbouw worden toege past: rechthoekige tanks van beton voor zien van een speciale binnenbekleding. Tussen deze tanks lopen betrekkelijk smalle bedieningsgangen. Rechthoekige (raatvor- mige) tanks geven voor dit geval een dub bele benutting van de ruimte vergeleken bij cilindrische tanks. Boven de legkelder is een gistkelder ge projecteerd; ook hierin zijn rechthoekige tanks; teneinde de koolzuur te kunnen terugwinnen zijn zij voorzien van deksels. De capaciteit zal vergroot worden met 40%. Boven de gistkelder, waarvan de en zij die luisterden 2

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 3