p <fc AMSTEL CAR NAVAL EERSTE PRIJS In St. John's, de hoofdstad van het eiland Antigua (Brits West-Indië) heeft onze agent, Anthony Michael Sons de naam van ons biet uitgedragen in een optocht ter gelegenheid van een festiviteit, die men daar carnaval noemt, maar in augus tus 1957 werd gehouden. Een rijdend oorlogsschip, H.M.S. Amstel genaamd, voorafgegaan door scooters en een jeep met „militaire politie" erop, trok allerwegen bijzonder de aandacht. Het schip was vrolijk gepavoiseerd en bemand met „matrozenHet was met recht een car naval (een scheepswagen), een term die weieens wordt aangemerkt als de oor sprong van het woord carnaval. Tot grote voldoening van de heer Michael, die gedurende de tocht op de brug ver toefde, en natuurlijk ook van ons, ver wierf het prachtige schip de eerste prijs, bestaande uit tweehonderd BWI-dollars. Brief aan de redactie Mijne heren, Met grote aandacht heb ik de brief van de heer Moes gelezen (Spongat van januari). En vind dat hij groot gelijk heeft. Het moet mogelijk zijn om een goede voetbalclub op te richten. Daarom stel ik voor: zet u in Het Spongat een oproep voor jonge spelers (1830 jaar). Gezien het schrijven van de heer Moes ge loof ik heel vast dat hij het elftal wel zou willen trainen. Ikzelf zal gaarne de kleu ren der Amstel Brouwerij willen dragen. En als hieraan, zoals de heer Moes voor stelt, een ieder, ongeacht rang of stand, medewerkt, dan komt deze nieuwe BBDA er. Dus, mijne heren, schouders eronder. Hoogachtend, J. E. van der Vos, bottelarij. Wij danken de heer Van der Vos voor zijn brief, maar hoeu/el hij de enige is, die ons over dit onderwerp een brief heeft geschreven, hij is niet de enige die ons erover heeft benaderd. En natuurlijk zijn er anderen die ook hun medewerking zouden willen geven, al hebben ze ons dat niet gezegd. Wij stellen voor dat ze dit dan alsnog doen. Schrijf ons dus even of u belangstelling hebt om mee te spelen; het hoeft geen lange brief te zijn: vermel ding van naam, afdeling, leeftijd en voet balervaring (hoe lang gespeeld, als wat) is voldoende. Geef deze opgave bij de por tier af, die wel zo vriendelijk wil zijn ze aan de redactie toe te zenden. In het vol gende nummer zullen wij het resultaat vermelden en dan weten wij meteen of het zin heeft de plannen verder uit te werken. Geef dus morgen direct uw opgave bij de portier af, anders vergeet u het mis schien. 14

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 15