Straatnamen in de buurt If*. van 's-Gravensande 1688-1742 De straat en het plein die de naam 's-Gra- vesande dragen zijn genoemd naar de wis- en natuurkundige Willem Jacob van 's- Gravesande. Hij werd 26 september 1688 te Den Bosch geboren en studeerde aan vankelijk rechten te Leiden; later ging hij over naar de wis- en natuurkunde en schreef op negentienjarige leeftijd een verhandeling over perspectief. Van 1713 tot 1722 schreef hij met andere jonge geleerden het Journal Littéraire, dat later onder de titel Journal de la Répu- blique des Lettres tot 1736 werd voortgezet. In 1715 werd Van 's-Gravesande gezant schapssecretaris in Londen en werd twee jaar later benoemd tot hoogleraar in de wis- en natuurkunde te Leiden en in 1734 kwam daar ook de leerstoel in de wijsbe geerte bij. Als wij spreken over Van 's- Gravesande denken wij natuurlijk vooral aan „het emmertje van 's-Gravesande", maar de encyclopaedic zegt; hij verrijkte de experimentele natuurkunde met duidelijke demonstratieproeven en een aantal nieuwe resultaten. Slot van pap. 12 pasteuriseren in de bottelarij vraagt veel water. De grote hoeveelheden koelwater komen uit de grachten, zij ciculeren en worden weer aan de bron waaraan zij zijn ont trokken, teruggegeven. Gebruikt wordt hiervan dus niets. Ieder die in ons bedrijf direct met het productieproces te maken heeft is aan de grote hoeveelheden water welke er worden gebruikt, wel gewend geraakt, want het water spoelt hun op sommige plaatsen letterlijk over de voeten. In dit nummer kan men lezen over Jor danië en het watergebrek dat daar 's zo mers heerst. Water is ongelijk verdeeld over de wereld en laten wij, die letterlijk en figuurlijk in het water zwemmen, ons het woord van Thomas Fuller indachtig zijn: Wij beseffen de waarde van het water eerst, wanneer de bron is opgedroogd Rotterdam Wie wil ruilen? Er is in Gent een verzamelaar van heel oude autootjes, die een circus heeft ge kocht om ze behoorlijk te kunnen stallen. Hij heeft 52 van die oude beestjes en hij laat ze door eigen monteurs rijvaardig houden. Wij vertellen dit om u te bewij zen voor zover u het nog niet wist wat men voor een echte hobby, een ver zameling in dit geval, kan over hebben. Nu hoorden wij van de heer H. IJ. N. Tijssen, werkzaam bij ons filiaal Rotter dam, dat hij een grote collectie enige duizenden stuks bierflesetiketten heeft aangelegd in de loop der jaren. Maar hij heeft er natuurlijk ook vele dubbele bij. En daarom wil hij graag ruilen. Wie wil met de heer Tijssen in contact treden om te zien of door uitwisseling de weder zijdse verzamelingen kunnen worden ver rijkt? Een echte verzamelaar rust niet voor zijn collectie compleet is; vandaar dat de meeste verzamelaars nooit rust hebben. Maar ieder die bierflessenetiketten heeft kan nu streven naar de rust van de heer Tijssen. Hij is belangstellend om te zien wie hem deze rust zal trachten te geven. Collega Tournier biljartkampioen Er is onder ons personeel een grote belang stelling voor het biljartspel en velen kun nen een goede partij spelen. Een van de topspelers is wel de heer A. G. Tournier, eveneens van het filiaal Rotter dam, die onlangs kampioen tweede klasse drie banden is geworden van het district Rotterdam; hij is tevens naar de eerste klas gepromoveerd; zijn gemiddelde was 0.625. De heer Tournier, die tweede voorzitter is van de Biljartvereniging Rotterdam (een typische driebandenvereniging) staat bij de KNBB geclassificeerd als hoofdklasser drie banden en is in het seizoen 1941/42 kampioen van Nederland 2de klasse, groot biljart drie banden geweest. Wij wensen de heer Tournier van deze plaats van harte geluk met zijn sportieve prestatie. Rectificatie. De hoeveelheid geëxporteerd bier, onder Biercijfers in ons januari nummer (pag. 17) onjuist als zeven mil joen liter aangegeven, bedraagt in wer kelijkheid zeventig miljoen liter. 13

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 14