otium cum dignitate (Welverdiende rust - Cicero De laatste dagen van 1957 hebben enkele medewerkers in ons bedrijj afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Samen hebben zij er honderd veertig dienstjaren opzitten. Zij zijn nu gaan rusten na hun lange diensttijd en daarom hebben wij Cicero's woorden, welke jhr. Six van Hillegom bij het afscheid van de heer Tasma sprak, hierboven gezet: welverdiende rust, heren, wordt u toegewenst. Dat zij de Amstel Brouwerij en hun achtergebleven collega's niet zullen vergeten, hopen wij van harte en door de toezending van Het Spongat zullen wij trachten dit te voorkomen. A. S. VAN DEN BERG De heer A. S. van den Berg, procuratiehou der van de ROB Verkoopcentrale N.V. heeft maandag 30 december tijdens een lunch in de ontvangstkelder van de Amstel Brouwerij afscheid genomen. Behalve de heren Kranenberg, d'Arnaud Gerkens, Van den Bergh (beiden directie leden van N.V. Preservenbedrijf) en Van Berkum waren ook de vertegenwoordigers en het kantoorpersoneel van de ROB als mede enkele oud-collega's uit Breda aan wezig. De heer d'Arnaud Gerkens bood de schei dende functionaris, mede namens de heer Van den Bergh, een zilveren sigaren- en sigarettendoos aan, nadat hij had gememo reerd hoe de heer Van den Berg in 1925 bij de N.V. Princenhage-Kapelle (nu Pre servenbedrijf) in dienst kwam. „Voor ons en voor mij bent u veel meer geweest dan een werknemer: een raadsman en in posi tieve zin een vriend". De heer Van Uitert sprak namens de oud ste medewerkers van het Preservenbedrijf en bood, eveneens namens hen, een her innering aan in de vorm van een ets, voor stellende de oude kerk van Breda. De heer Kranenberg, die hierna het woord voerde, legde er de nadruk op, dat de di rectie van plan is de heer Van den Berg als adviseur een werkzaam aandeel in het bedrijf te laten houden. „Het is een voorrecht dat wij deze man hebben mogen leren kennen", aldus besloot de heer Kranenberg zijn toespraak en hij overhandigde de verbaasde heer Van den Berg een prachtig schaakspel bestaande uit grote rode en witte figuren met bijbehorend bord, een geschenk van alle ROB-mede- werkers. „Ik heb altijd plezier in mijn werk gehad", aldus de heer Van den Berg in zijn dank woord, „probeer altijd plezier in het werk te hebben dan hebt u een lang leven". Na zijn erkentelijkheid en respect te hebben betuigd voor het vele werk dat op het kan toor van de ROB is verzet, beantwoordde hij twee vragen. „Hoe ik me voel? Als een marathonloper, die zojuist de finish is ge passeerd. Alleen, ik ben niet van plan het over te doen. En wat ik ga doen? Na mij jarenlang als beroepsvoetballer verdienste lijk te hebben gemaakt, ga ik nu op de tri bune zitten om te kijken hoe het spel in wezen wordt gespeeld". Met de beste wensen voor alle aanwezigen, de Amstel Brouwerij, het Preservenbedrijf en de ROB besloot de heer Van den Berg zijn toespraak. Tijdens de vergadering van de ROB-verte- genwoordigers, welke aan de lunch was voorafgegaan, had de heer Albers namens hen de heer Van Berkum, naar aanleiding van diens benoeming tot adjunct-directeur van de ROB Verkooporganisatie, een bloemstuk aangeboden. Nu de heer Van den Berg de ROB heeft verlaten, is de heer C. A. van Giersbergen verantwoordelijk voor de administratie. Als nieuwe medewerker is toegevoegd de heer C. Boer, die op 2 januari zijn taak als han delscorrespondent heeft aanvaard; deze zit nu op de plaats van de heer Van den Berg en zijn telefoonnummer is 331. W. H. JANSEN Op 6 juni 1922 kwam de heer W. H. Jan sen bij de Amstel Brouwerij in dienst als lorrieman, een functie die inhield het rij den met de lorries over het terrein dat toen van rails was voorzien. Reeds in 1923 werd hij aangesteld als chauffeur en hij is dit gebleven tot de laatste dag van 1957. Hij reed voornamelijk in zuid. De heer Jansen, die tot de groep behoort die op zestigjarige leeftijd met pensioen gaat, werd in 1897 geboren. Hij heeft van zijn collega's afscheid genomen en gaat het nu wat rustiger aan doen. 8

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 9