OOGSTFEEST OP CURASAO Met muziek en dans wordt in de koenoekoe van Curasao het oogstfeest gevierd. Ook met Amstelhier, althans met een doos, die een van de feestvierders op het hoofd draagt. De heer M. T. de Roos jr. was zo vriendelijk ons deze foto toe te zenden en dat men op Curasao geen genoegen neemt met de dozen alleen, blijkt fit de brief van de heer De Roost u ziet, ook daar drinkt men Amstel, schrijft hij. Iedereen heeft van tijd tot tijd weieens een idee. Ga eens met een gezelschap om de tafel zitten en begin dan maar met een paar breekbare voorwerpen in te pakken. Al spoedig bereikt u van verschillende kanten goede raad„Nee, dat moet je zo doen. Als je het zo doet kan er niets gebeuren..." Maar een idee op zichzelf is nog geen uit vinding. Het moet benen krijgen, dat wil zeggen het moet worden uitgewerkt en dan kan het alleen waarde hebben als het niet te duur en van praktisch nut is. Iedereen moet er zijn voordeel mee kun- doen. Dat is ook een voorwaarde voor een uit vinding als men deze geslaagd wil noemen een zo groot mogelijk aantal mensen moet er plezier van hebben. Nu gaat dit wel eens ten koste van een hoop narigheid en via grote omwegen. Neem bijvoorbeeld de uitvindingen ten be hoeve vatf de oorlogvoering. Maar de mees te vindingen in deze sector komen ook, zij het veel later, de burgers ten goede. Hoezeer men op uitvinders zit te wachten, moge blijken uit een boekje dat kort ge leden door het Amerikaanse ministerie van handel is uitgegeven en waarin een aantal problemen wordt gesteld, die alleen kun nen worden opgelost door uitvinders. Om er enkele te noemeneen autolamp die niet verblindt (van belang voor militaire colonnes), een manier om een gehele co lonne binnen een minuut in te graven in de grond als er gevaar van een atoomaanval dreigt. Uitvinders zijn altijd nodig. Nodig als brood. Voor de landsverdediging, maar ook voor de industrie. Het aantal gepatenteerde uitvindingen bepaalt de welvaart van een land. Vandaar dat een welvarend land als de Verenigde Staten ook ver bovenaan staat met zijn patenten. Ook Nederland heeft uitvinders nodig. Er is in ons land een grote categorie mensen die potentiële uitvinders zijn, zij zitten middenin bedrijven waarin nog heel wat verbeterd kan worden. Als zij even de moeite nemen, kunnen zij de bedrijfsleiding een idee tot verbetering aan de hand doen. Daarvoor zal die bedrijfsleiding bijzonder erkentelijk zijn en daarom zijn er in de meeste bedrijven ideeënbussen opgehangen en daarom worden bruikbare ideeën ook beloond. Ook in ons bedrijf zijn goede ideeën bijzonder welkom. En ook bij ons hangen overal ideeënbussen. Hoe meer goe de ideeën er binnenkomen, hoe beter de produktie van ons bier zal verlopen, hoe solider en goedkoper het zal worden ver pakt, hoe vlotter het zal worden vervoerd en hoe beter het zal worden verkocht. Dat is ons aller belang, het komt ons allen ten goede. Uitvinders bij de Amstel brouwerij, zet uw beste beentje voor. Zorgt ervoor, dat als er iets in uw naaste omgeving wordt verbe terd, u kunt zeggen daar heb IK aan ge dacht en laat de anderen dan maar zeg gen waarom heb ik er NIET aan gedacht

Amstel - Het Spongat | 1958 | | pagina 7